bo.perhegrigh.ru

Razjareni Hippo protiv divljih pasa

Niz neobičnih fotografija uspeo da ranger Tristan Dix, gledao nekoliko Hippos kupaju u jednom od tijela vode u Južnoj Africi. Čini se da ne postoji ništa zanimljivo, međutim, kada je tijelo vode dotrčala nekoliko afričkih Wild Dog juri antilopa, situacija je eskalirala ...

Confrontation nilski konj i divlji psi

Antilope požurio ravno u tijelo vode, i predatori su počeli kruže rubu vode. Ranger je postalo jasno da su divlji psi ne želite propustiti ulov, ali i u vodu na gigante i ne žele.

"Gledao sam nilski konji, a zatim i iz grmlja blizu moje antilope iskočio, a zatim jurio neki divlji psi. Antilopa je gde da ode, a ona je bacila u vodu, nadajući se da će utočište ovdje od ostvaruje svoju predatora. Psi vode do ruba vode i stao. Najvjerojatnije, njihovo prisustvo je zbunio nekoliko nilskih konja. Bilo je očigledno da je divlji psi ne žele da idu u vodu, ali oni su i dalje gladni i da ne želi da ", - kaže Tristan Dix.

Confrontation nilski konj i divlji psi

Prva Hippos nije obraćao pažnju na divlji psi, ali nakon nekog vremena njihovo prisustvo počinje da iritira životinje, a jedna od njih (najveći) je odlučio da biste dobili osloboditi od predatora od ribnjaka. Hippo lutali polako u vodu, i Tristan je odmah znao da je sada nešto neće!

Kada se na obali, nilski konj gazio prema jednom od pasa. Pas pobjegao u stranu, a razjareni nilskog konja pokušao napasti drugog psa, ali je jasno nedostajalo oštrine, tako da bilo koji ozbiljnu prijetnju okretan predatora nije imao pojma.

Confrontation nilski konj i divlji psi

Divlji psi spretno izmicanje napada nilskog konja, bez prestanka zuri u vodu. Prije svega su zainteresovani prešao u vodu antilope. Sve to je trajalo skoro dva sata.

Na kraju, pas ponovo sačekao iscrpljeno antilope iz vode. Životinja nije bio ni pokrenuti, a gladni psi napokon dokopao ono što žele ...

Confrontation nilski konj i divlji psi

"Bio sam svjedok jedinstven događaj u svoje vrste. Divlji psi su pokazali ogromnu staloženosti i dalje dostigao samog cilja set. Oni nisu ni uplašila impresivan Behemoth! "- kaže Tristram.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea