bo.perhegrigh.ru

Svađa između nekoliko zebri

U divljini, zebre često pokažu svoje nemirnom karakter. Ovdje na ovim fotografijama vidimo jaz između nekoliko zebre i objašnjenje odnosa je teško mirno.

Svađa između nekoliko zebri

Obračun između dvije zebre u Nacionalni rezervat Masai Mara / Justin Bowen

Muški dobiva pravo teško i najvjerovatnije bolan udarac zadnje kopita partnera u vilicu. Ovaj temperamentan par je uspio slikati 40-godišnji fotograf Justin Bowen (Justin Bowen) u Keniji.

- Jednog jutra, kad smo se vraćali iz dugog putovanja, bili smo u stanju da ispuni nekoliko zebre, - rekao je gospodin Bowen - a posebno našu pažnju dva od njih. Bili su muško i žensko. Činilo se da sredim stvari, a ti odnosi ne može biti pozvan mirno: grizu, tuku jedni druge kopita - izgledalo je jako teško!

Svađa između nekoliko zebri

Nacionalni rezervat Masai Mara / Justin Bowen

Fotograf zatražio od vozača da zaustavi auto kako bi mogli gledati ratobornim malo životinja. - Bračni par se povukao iz stada, i postigao se prava borba između njih - i dalje čovjek - Oni ogoljeno zube, tukli glavama i nogama i općenito je bio impresivan prizor!

Svađa između nekoliko zebri

Nacionalni rezervat Masai Mara / Justin Bowen

- Želeo sam da uhvati ovu borbu, i počeo sam snimanja. To je bio veliki scene! Od skok uzbuđenje me Rukovao sam ruke, i mislio sam da nisam dobio da dobre slike. Međutim, sve ispalo kao i moguće i slike ispalo super!

Svađa između nekoliko zebri

Nacionalni rezervat Masai Mara / Justin Bowen

Gospodin Bowen je u Keniji na poseban program Svjetske nastavno sredstvo, pomaže u izgradnji škola za djecu izbjeglica u kampu u blizini grada Rongai (Rongai).

- Proveli smo većinu naših putovanja, pružanje pomoći i podrške malim selima i izgradnju škola u njima. I mi smo imali sreću da prođe kroz teritoriju Nacionalnog parka Masai Mara (Masai Mara). Putovali smo za tri dana dok nije upoznao ove zebre.

Svađa između nekoliko zebri

Nacionalni rezervat Masai Mara / Justin Bowen

- Zahvaljujući dobroj lokaciji i našu dubinu polja slike ispalo savršeno - kaže Justin. Treba napomenuti da je prvobitno naseljena zebra na afričkom kontinentu. Sada svoje područje je značajno smanjen zbog akvizicije teritorija od strane čoveka. Ova veličanstvena životinja prijeti izumiranje.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea