bo.perhegrigh.ru

Svadljiv gorila prebačeni u drugi zoološki vrt

23-godišnji muškarac zapadne nizinske gorile Patrik (Patrick) će biti prebačen iz zoološkog vrta Dallas (Dallas Zoo) u Kolumbiji Zoo (Riverbanks Zoo), Južna Karolina, gdje će živjeti neženja život.

Svadljiv gorila prebačeni u drugi zoološki vrt

Foto: Dallas Zoo

Odluka je donesena nakon što je ugrizao jedan od Patrick žena i ismijavali druge. Kao što je poznato Riverbanks Zoo je dom za gorile problematičnog ponašanja. Tu će biti pružena gorila potrebnu psihološku pomoć i možda u dogledno vrijeme da će biti u mogućnosti da se vrate u normalan život u timu.

Patrick je rođen 1990. godine u Bronxu Zoo. Odatle je bio primoran da prebaci u Torontu Zoo, zbog bebe napustila njegova majka, a u Torontu u to vrijeme već imao nekoliko gorile njegovih godina. Kada je Patrick imao pet godina, to je prebačen u Dallas Zoo, gdje je bio na vodi krdo ženki i da nastave svoje porodice.

Svadljiv gorila prebačeni u drugi zoološki vrt

Ali Patrick nije opravdao nade dobio ga. Njegovo ponašanje prema ženama je bilo strašno. osoblje zoo i nije usaditi muški pravila dobrog ponašanja prema suprotnom polu. Oni nisu mogli popuniti prazninu u obrazovanju, koji je trebalo da daju mladunče njegova majka.

Patrick dobro slagali s ljudima, zamijenjen je njegova majka, ali sa ženskim odnosima on ladilis. Stoga, predstavnici parka u Dallasu je odlučio da prenese Patrick u Kolumbiju, gdje će održati specijalni kurs rehabilitacije.

Svadljiv gorila prebačeni u drugi zoološki vrt

- Mi smo u više navrata pokušali da uspostave svoj odnos sa suprotnim polom, nadajući se da će prije ili kasnije imaju želju da steknu potomstvo, raskida sa samački život, - žali vaš ljubimac Laurie Holloway (Laurie Holloway), glasnogovornik zoološkog vrta.

- Međutim, Patrick je ugrizla jedna od žena, a na drugoj sistematski zlostavljana. Mi smo proveli cijeli svoj 18 godina ponovno obrazovanja, ali nismo uspjeli ostvariti željeni rezultat. S druge muško gorile Patrick tolerirati. Imao je samo jednog prijatelja - to Jabari (Jabari), koji je ubijen od strane policije u Dallasu, nakon što je pokušao pobjeći iz zoološkog vrta u 2004. godini, ranivši troje ljudi.

Svadljiv gorila prebačeni u drugi zoološki vrt

Dallas Zoo je već pronašao zamjenu za Patrick. Još nedavno smo doveli ovamo dva muškarca iz Calgary Zoo, a oni čekaju da budu pušteni u kavezu za žene. Jedan od tih muškaraca poznate Zola (Zola), koji korisnicima interneta znam za video u kojem pleše breakdance.

Zbog seksističkog ponašanja, a Patrick je preselio u ograđenom prostoru gdje je bio potpuno sam. Tokom vremena, uprava zoološkog vrta odlučili prenijeti goropadnica muškog Kolumbija zoološki vrt i kupovati novije i ljubaznom muškaraca.

Svadljiv gorila prebačeni u drugi zoološki vrt

- Naša Patrick je jako lijepa i pametna, svi mi volimo njega. Bili smo stvarno tužno da se odvoji od njega, ali bi bilo bolje za njega i za zoo - zaključio je na kraju razgovora Laurie Holloway.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea