bo.perhegrigh.ru

Mali junak!

Ovaj mali ali hrabri mladi leoparda držao za svoju voljenu majku, nakon vlastite mogao odbiti gladni šakali.

Brave beba leopard

Foto: Michel i Christine Denis-Huot / Masai Mara u Keniji

Scena kada gladni šakali jurio žensku leopard i njena dva mladunca, uspio da uhvati fotografa iz Francuske, Michel i Christine Denis-Hout u rezervnom Wildlife Masai Mara, Kenija (Masai Mara u Keniji).

Brave beba leopard

Nekoliko šakala vidio ženski leoparda, koji je angažovan u preseljenju njegovo potomstvo na novu sigurniju lokaciju. Počeli su da maltretira porodice, sljedeći na petama.

Brave beba leopard

U jednom trenutku, ženka odluči da uzme jedan od mladih u ustima da se ubrza proces preseljenja, a drugi mora biti nešto ubrzan, kako bi se sa majkom.

Brave beba leopard

Klinac se bori da zadrži korak sa svojom majkom, ali to je premala i brzo istroši. Tada je, šakali i odlučio da se na trenutak da napadnu sićušne i bespomoćne bebe.

Brave beba leopard

vjerojatno su mislili da se lako može nositi sa bebom, ali Predators nije očekivao da takav piskavac može dati pravi odbacivanje. A kako bi moglo biti drugačije, jer je on - leoparda!

Brave beba leopard

Mladunce je uspeo da zadrži napad gladnih predatora do dolaska njegove majke, koji je odmah razišli drzak, koji su se usudili da napadnu svoje dijete. Ova majka mogla bi biti ponosni na svoju bebu, jer nisu svi mladunče moglo biti tako hrabro suočiti njegov neprijatelj.

Brave beba leopard

Na sreću sve dobro završilo i žensko, uzimajući u ustima svog malog heroja, otišao svojim putem. - Kada je moja sestra i ja primetio porodicu leoparda - ženskog sa dva mladunca - kaže 60-godišnji Kristin - onda odmah odlučio da ih prate. Ovi klinci su bili jako lijepo, a nismo htjeli propustiti trenutak za snimanje slika od njih.

Brave beba leopard

- Kada je bilo šakali, tišine odmah krše. Veoma smo zabrinuti zbog ovog malog, ali je držao krut gornju usnu! On je - pravi heroj! - Michelle divi. - Beba pokušava da se pojavi agresivne - šištanje i iskoračila prema gladni šakali, a on je ipak uspio izdržati do dolaska majke.

Brave beba leopard

Na kraju, zmajevi su ostavljeni bez ičega. Ovaj cijeli scena je trajala oko tri minuta, ali ja i moja sestra, činilo se kao vječnost, rekao je Christine. - Pa, to sve dobro završilo, i leoparda porodica je ponovo zajedno. A cijela priča je za nas bila prava avantura, koji će ostati u našim sjećanjima zauvijek.

Brave beba leopard

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea