bo.perhegrigh.ru

Nepotopivi Sam

nepotopivi SamCrno-bijele fotografije i pastelne crtež, čuvaju u Narodnom Pomorskog muzeja u Greenwich na rijeci Temzi u blizini London - je sve što je ostalo od ovog hrabri borci koji su se odvijali u ranim godinama Drugog svjetskog rata.

Njemački bojni brod "Bismarck", britanski razarač "Kozak" nosač aviona "Ark Royal" - svi su otišli na dno, rade svoju dužnost, a samo jedan član posade ostao je neoštećen - crna i bijela mačka po imenu Oscar, ili Unsinkable Sam.

Povijest šuti o tome kako se tada još bezimeni i nepoznati mačka je bila na brodu jedan od najpoznatijih brodova iz Drugog svjetskog rata - njemačkog bojnog broda "Bismarck".

Postane članica prva i jedina operacija "Bismarck" 27. maj 1941. godine, mačka je bila među 116 (od 2200) članova posade je pobjegao. Aviona aviona nosača Royal "Ark Royal" oštetio letva njemačkog bojnog broda, što ga čini lakim plijenom za britanski dreadnoughts.

nepotopivi Sam

Battleship "Bismarck"

Članovi posade razarača "kozačke" pokupio utapanje mačka i nazvao ga je Oscar. Međutim, to prijateljstvo nije bilo suđeno da trajati dugo vremena - 27. oktobar samo šest mjeseci nakon potonuća "Bismarck", razarač je oštećen od strane torpeda i potonuo zapadno od Gibraltara. Oscar (sada Unsinkable Sam) ponovo preživio, odveden na obalu, a onda uzeti u obzir nosaču aviona "Ark Royal", isti onaj koji je pomogao potopiti "Bismarck".

nepotopivi Sam

Razarač "Kozak"

Međutim, samo dva i pol tjedna nosača aviona potonuo pedeset kilometara od Gibraltara. Ovaj događaj je označio kraj mora avanture Oscar - upućen je prvi koji će rezidencija guverner Gibraltara, gdje je nakratko uhvatio miševa, a zatim se preselio u Sjevernoj Irskoj, gdje je živio mirno dok staračkom domu za pomorsku veterana. Umro je 1955. godine, tako da više i ne rizikuje bilo koji od preostalih šest života.

nepotopivi Sam

Nosač aviona "Ark Royal"
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea