bo.perhegrigh.ru

Je Taronga Zoo je rođen mladunče lažne vampir

Po prvi put u posljednjih 15 godina u Taronga Zoo (Taronga Zoo), u Australiji, rođen sam mladunče rijetke duh šišmiš ili duh šišmiša (engleski Ghost Bat.) - tako da nazvali u zemljama engleskog govornog područja.

Je Taronga Zoo je rođen mladunče lažne vampir

Foto: Vanessa Stebbings / Taronga Zoo

Membrana krila duh šišmiša su tako tanki da je to stvarno daje izgled duha, i sivo perje na leđima i bijele sa strane dodatno povećava sličnosti.

Je Taronga Zoo je rođen mladunče lažne vampir

Tele je prvi izdanak ženski Celeste (Celeste) i muškog Nocturne (Nokturno). Novorođenče je tako mlada da se još nije raste na svoju malu kosu tijelo i tako on ima da budem iskren, ne baš atraktivan, kažu zvaničnici Australian Zoo.

Je Taronga Zoo je rođen mladunče lažne vampir

U fotografije snimljene mladunče visi naglavačke: on drži kandže oko vrata njegove majke. - Bez obzira na sve poteškoće u oplemenjivanju ove retke vrste šišmiša, beba je rođena zdrava i brzog razvoja. Dakle, mi smo veoma zadovoljni rad, - kaže Glyn Wendy (Wendy Gleen), viši nadzornik odjela "Noćni život u Australiji."

Je Taronga Zoo je rođen mladunče lažne vampir

- Nažalost, seks beba još nije instaliran, tako da ne možemo dati ime klinac - kaže Wendy. - Ghost šišmiši su najveći njihovih Australian kolega. Oni su predatori i hrane na velikim insektima, ptice, žabe, gušteri i male sisavce, uključujući palice i drugi.

Je Taronga Zoo je rođen mladunče lažne vampir

Prema naučnicima, lažne vampiri (lat. Macroderma gigas) Igraju važnu ulogu u borbi protiv glodavaca, štetočina, poražavajuće poljoprivrednog zemljišta. Ghostly šišmiš populacije prijeti izumiranje. Do danas, broj šišmiša ima samo 4 hiljade. Do 6 tisuća. Osobe.

Je Taronga Zoo je rođen mladunče lažne vampir

- Ove retke i misteriozna bića ušla u IUCN ugrožene vrste popis Crvene knjige (IUCN Red List). Mislim da imamo još dosta vremena da se oporavi svoju snagu, - objašnjava Vendi. - A novorođenče - odlična prilika da se pokaže naše posetioce zoo ovim neuhvatljivo stvorenja koja su u divljini su isključivo noćne.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea