bo.perhegrigh.ru

U Auckland Zoo rođeni šišmiša

Auckland Zoo (Auckland Zoo), na Novom Zelandu, predstavio je dva mlada kratko repom šišmiša, rođen već sredinom novembra. Ovo je prvi izdanak ove vrste ikada pojavio u ovom zoološkom vrtu.

U Auckland Zoo rođeni šišmiša

Foto: Ian Fish / Auckland Zoo

Prema riječima stručnjaka, ovi šišmiši su endemske na Novi Zeland, prijeti izumiranje, tako da je Auckland Zoo pokušava učiniti sve što je moguće da se spasi ove vrste.

Dva gay beba rođena sa težinom od oko 4 grama, a sada su teži 14 grama svaki. Svi dva mjeseca za malene štence dojila ljudi koji ne samo zagrijali mrvice, ali oni su hranjeni od šprica svaka tri sata.

U Auckland Zoo rođeni šišmiša

- Obično kratkim repom šišmiša žensko rađa jedno tele, ali ovaj put doveo dva ženska - kaže koordinator medicinskog dijela Michael Wilson. - Mi smo već imali negativno iskustvo, kod šišmiša rodila dvoje djece, ali sve ih je ubijeno, kao majka nije bila u stanju da bi se njima. Dakle, ovaj put smo odlučili dodijeliti sebi ove odgovornosti - ističe koordinator.

- Prvo smo brinuli samo za jedan mali miš, ali budući da je drugi zakržljao, a oni su odlučili da rade. Sada oba palicama izgledaju sjajno i osjećati dobro. Gospođa Wilson, ima veliko iskustvo u uzgoju šišmiša u Australiji, stvorila je poseban program koji vam omogućuje da se poveća broj potomaka Novog Zelanda kratkim repom miševa.

U Auckland Zoo rođeni šišmiša

- Mi koristite prijenosni inkubator, što stvara uvjete u kojima postoje mali miševi u divljini. To održava na temperaturi od 28- 29 stupnjeva Celzija. Osim toga, pokušali smo da nahrani mladunce svakih 3-4 sata. Njihova hranjenje bavi domar Debs Seachfild što to nije na satu, morao je da pokupi mrvice svojoj kući svaki dan.

- Feed mladunce svaka tri sata je prilično teško - kaže Debs Seachfild. - To je bilo posebno teško noću kada želite da spavate, ali vrijedilo je. Ovo je bilo moje prvo iskustvo brige za mladunce šišmiša i na sreću, bio je uspješan. Mislim da je to iskustvo dobro doći da me, - kaže Debs.

Video: Ian Fish / Auckland Zoo

Novi Zeland kratko repom šišmiša (lat. Mystacina tuberculata) - sisara reda šišmiša (lat. chiroptera). Ovi šišmiši žive na Novom Zelandu, a treći po veličini otok Novog Zelanda Stewart (eng. Stewart Island). Naučnici tvrde da je drugi tip porodice, Mystacina robusta, izumrli već 1960-ih.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea