bo.perhegrigh.ru

Taronga Zoo predstavio siroče-wombat Chloe

Australian Taronga Zoo (Taronga Zoo) predstavio je svoj novi ljubimac - malo wombat-devojka po imenu Chloe (Chloe), čija je majka je udario automobil u predgrađu Sydneya. Otkriveno je na strani ceste i odveden u jaslice, gdje se sada briga za volonterski Evelyn Weston (Evelyn Weston).

Taronga Zoo predstavio siroče-wombat Chloe

Foto: Paul Fahy / Taronga Zoo

Žena se pobrinula za svih šest mjeseci mladunče, koji tek treba da bude nečiji negu. Prema nadzornik, Chloe, iako u odnosu na drugu wombat-nahoče Leah, ali to ne znači da će biti manje od gnjavaža.

Taronga Zoo predstavio siroče-wombat Chloe

Evelyn je da nosi malu Chloe svuda sa sobom. Za ovaj volonter je izgradio posebnu torbicu podsjeća na roditelja torbu u kojoj beba wombat provodi dok najviše vremena.

Taronga Zoo predstavio siroče-wombat Chloe

Osim toga, beba morao hraniti svakih pet sati formulu iz boce. Stoga, Chloe uvijek pored svog spasioca. - Chloe je vrlo ljubazan, ali većina prtljage, - kaže nadzornik. - Na primjer, ona jednostavno voli žvakati na cipele, a kad pokušam da pobegne od nje, ona juri preko mene kao mala raketa.

Taronga Zoo predstavio siroče-wombat Chloe

Beba Chloe će ostati pod nadzorom gospođe Weston za najmanje oko dva mjeseca, nakon čega ju je poslao poznatog rasadnika u Australiji Taronga Australian Švrlj. Nakon Chloe 18 mjeseci, potrebno je da se vrati natrag u divljinu.

Taronga Zoo predstavio siroče-wombat Chloe

I dok beba-wombat će živjeti u Taronga Zoo, gdje se zaljubila u sa svim osobljem. - To je nemoguće ne zaljubiti se - rekao je Evelyn. - Vidjevši nju po prvi put, shvatite da je dobro da osvoji srce.

Taronga Zoo predstavio siroče-wombat Chloe

- Ja sam nisam sam, jer svi žele da mi pomogne malo, ali da se sa ovim slatkim mrvicama - žena akcija. - Najveći izazov za mene će biti rastanak s Chloe. Međutim, ja sam svjestan da će biti mnogo bolje od mene.

Taronga Zoo predstavio siroče-wombat Chloe

Taronga Zoo - jedan od najpopularnijih zoološke vrtove u Australiji. 7. oktobar 1916, on je otkriven i postao najomiljeniji mjesto sidneytsev šetnje. Zoološkom vrtu je podijeljena na osam zoogeographic zone, a više od 2600 životinja živi na njenoj teritoriji od oko 340 vrsta.

Taronga Zoo predstavio siroče-wombat Chloe

Foto: Paul Fahy / Taronga Zoo
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea