bo.perhegrigh.ru

Englez, hodanje kornjača!

Takvi ljudi pacijent poput Rob Davies u svijetu jedinstvo. Činjenica da je čovjek u kuću stambene kornjača po imenu Maximus, sa kojim je povremeno voli da hoda po gradu, uz jedan takav put može potrajati i nekoliko sati!

Englez dnevne šetnje sa kornjaču!

Walking kornjača razlikuju sporost. Bez obzira na to koliko kako i maksimalna brzina koja može razviti Maximus, teško da će premašiti 1,5 km / h. Jedan takav put može potrajati nekoliko sati, ali, kao što smo gore navedeno, Rob Davis, čovjek stvarno strpljiv!

"Maximus pojavio u našoj kući prije skoro 40 godina. Kako da kažem roditeljima, imao sam samo nekoliko nedelja. Kao što se sjećam, Maximus je uvijek bio tu. Prvo je postao omiljeni ljubimac za mene, a sada, nakon toliko godina, to je punopravni član porodice "- kaže Rob u jednom razgovoru s novinarima iz Dailymail.

Englez dnevne šetnje sa kornjaču!

Čovjek kaže da se sjeća Maximus još uvijek prilično maleni. Nekada davno kornjače nije bilo više od njegove ruke, ali sa Maximus sve je rasla i svake godine rastao. Danas je on teži više od 12 kilograma!

"Trudim se da pružaju Maximus idealne uvjete za život. Za danas jede oko 30 kilograma salate, kao i treba redovne šetnje na suncu. To je razlog zašto sam počeo hodati s njim kroz grad. Samo želim mu da su živeli što je duže moguće ", - kaže čovjek.

Englez dnevne šetnje sa kornjaču!

Zanimljivo je da ove kornjače kao Maximus, i tako mnogi žive. Prosječna životni vijek od oko 120 godina, tako da Rob će morati hodati dugo sa svog voljenog ljubimca!

U prosjeku, dnevne šetnje posljednji od 3. do 5. sata. Tokom tog vremena, Rob i Maximus uspeli da prevaziđu oko 4-5 km. Reporteri Dailymail mislio da li će očekivani životni vijek Rob Davies biti ne manje od prosječan životni vijek muškaraca u Velikoj Britaniji, a istovremeno će biti svaki dan u šetnju sa kornjača, to će biti održan Maximus oko 73 hiljada kilometara, koji je obognot globus skoro tri puta!

Rob je rekao da je prvih nekoliko mjeseci u gradu i za njega i Maximus gledao s neskrivenim čuđenjem. Za ljude to je bio pravi šok da vidim osobu koja se nalazi sa kornjača. Sada su svi navikli i odnose se na hiru Rob sa razumijevanjem.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea