bo.perhegrigh.ru

Ah, da, kameleon!

To mora biti vrlo frustrirajuće kada vaš večeru u zoni nepristupačnosti, međutim, za ovu guštera nije problem.

Ah, da, kameleon!

Kameleon u lov. Indonezija / Shikhei Goh

Tokom redovnih lov kameleon vješto koristi svoju vrlo brzo i dokle jezik, čija je dužina dva puta dužine njegovog tijela. Ovo čudo je u stanju da shvati jezik žrtvovanje samo djelić sekunde.

Na ovim zadivljujućim fotografijama jasno pokazuju izvanredno lov kameleon na nepodozrive kriket. Reptile prianja na tanke vlati trave, dovoljno žrtvovati svoje ljepljive jezik.

Ah, da, kameleon!

Indonezija / Shikhei Goh

Ova serija slika je moguće da se 39-godišnji fotograf iz Indonezije sikha Guohua (Shikhei Goh). - Hodao sam kroz polje na otoku Batam (Batam Island) u Indoneziji, i odjednom primijetio ovo predivno i šarene Chameleon - kaže sikha - on je samo čekao, sjedi na tankom vlat trave.

Ah, da, kameleon!

Indonezija / Shikhei Goh

- Kameleon primijetio da biljka susjedne sat kriket. I odjednom guštera iznenada "pucanj" sa svojim jedinstvenim jezikom s neobičnim brzinom. Sve ovo se dogodilo u trenutku, ali da bi ove slike to mi je oko 40 minuta.

Nakon jela, Chameleon je pao na vlat trave i otišao, kao da se ništa nije dogodilo na svoj posao. - To je bio neverovatan prizor. Vrlo precizan i brz pokret. Stvarno sam uživao gledajući kako "radi" prirode.

Ah, da, kameleon!

Indonezija / Shikhei Goh

Kameleoni su poznati po svojoj jedinstvenu sposobnost za promjenu boje tijela. Ova sposobnost je povezan sa specifičnosti strukture kože ovog guštera. U vanjski sloj i dublje kožu nalazi poseban razgranat ćelije - chromatophores koji sadrže zrna raznih pigmenata crne, crvenkasto, tamno smeđe i žute boje.

Kada su procesi smanjeni chromatophores, pigment zrna redistribuirati tako da je njihova najveća koncentracija nalazi se u centru ćelije, pri čemu je kameleon kože stekne ili bjelkasto žute boje. I kad centru sloj vlakana fokusira tamne pigmenta ćelije, njihova koža postaje tamna. Kombinacija ovih pigmenata rezultira pojavom drugih boja.

Ah, da, kameleon!

Indonezija / Shikhei Goh

- Ja volim životinje i da joj fotografiše - priznat fotograf - ali ovo je moj najbolji snimke. Vidjevši svoje fotografije već u potpunosti spreman, samo sam zapanjen koliko je jasno vidljiva lov kameleon.

"Volim prirodu i fotografirati puno, ali to je moje najbolje fotografije. Vidjevši rezultate svog rada, bio sam zapanjen, jer ove slike pokazuju sve tako jasno i savršeno. "

Ah, da, kameleon!

Indonezija / Shikhei Goh

Na kameleon posebno prilagođena mišića i kostiju, kroz koji snima svoj jezik za 0.07 sekundi. U novije vrijeme, biolozi su otkrili da manje vrste kameleona više jezika.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea