bo.perhegrigh.ru

Zebra: Ko je vlasnik stada?

Dva jednaka rivali sastali su se u borbi za vodeću ulogu u krdo zebre žive u Ngorongoro u Tanzaniji.

Tko je vlasnik stada?

Winfried Wisniewski / Minden / Solent

S jedne strane - i druge uzbuđenja i mladih, - iskustvo i mudrost. U pitanju - rukovodstvo grupe dvadesetak zebre. Borba je trajala nekoliko sati, a nitko nije htio dati, ali je mudrost pomogla muško deset godina trijumf nad moćniji, ali manje iskusnih protivnika. Mladi muškarac, poraženi, pretukao jednog ishitreno povlačenje.

Tko je vlasnik stada?

Winfried Wisniewski / Minden / Solent

Winfried Wisniewski, fotograf iz Njemačke, u skladu sa svojim slikama jedinstven. "Zebra je neobično da uđe u takav okrutan i produženo borbi. Imao sam sreće, ja sam senzacionalno snimaka.

Tko je vlasnik stada?

Winfried Wisniewski / Minden / Solent

To je bila borba između muškaraca, od kojih je jedna gotovo dvostruko stara kao drugi. Njihove približne starosti, zaključio sam dužinu zuba - jedan od desetak, drugi - četiri ili pet godina.

Tko je vlasnik stada?

Winfried Wisniewski / Minden / Solent

Mi smo više od sat vremena gledao ih, ali njihova borba vjerojatno je počeo dugo prije nego što smo stigli, jer su oba teško ranjen. Takav bijes i želju da osvoje po svaku cijenu, nisam vidio "- kaže fotograf.

Tko je vlasnik stada?

Winfried Wisniewski / Minden / Solent

Događaja je održana u Ngorongoro rezervi, nalazi se na sjeveru Tanzanije. Evo, uzoran brojke, postoji više od četiri hiljade zebre. Oni su ujedinjeni u stadu, čiji broj bi mogao da dostigne hiljada ljudi.

Tko je vlasnik stada?

Winfried Wisniewski / Minden / Solent

Svaki zebra - vlasnik jedinstvene, svojstvena samo da je lik u kaputu, zaštitnu funkciju. Zebre komunikaciju putem zvukova, izraze lica i pokrete. Na primjer, u neposrednoj blizini glave uši su znak agresije i upozorio protiv neželjene komunikacije.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea