bo.perhegrigh.ru

Trener? Tamer? Učitelj! Dio 4: free student "Canine Univerzitet"

Trener? Tamer? Učitelj! Dio 4: revizora

Raspored predavanja smo imali dovoljno zasićena. Nastava sa "učitelj" dva puta tjedno i tri puta tjedno, morao sam voziti sa Tyushey na metro, hoda s njima na javnim mjestima za njegovu uspješnu socijalizaciju. I ja sam imao dosta da razgovara sa njim, da mu objasnim suštinu događaja i istovremeno razvoju potencijala svog vokabulara.

Ostale dijelove priče o treningu psa:

Morao sam da žrtvuju svoje poslove i interese i stvari idu na "porodiljsko odsustvo". Kao rezultat od pet mjeseci psinka naučio prilično mirno da se ponašaju na javnim mjestima, ne reaguju na ljude oko sebe, ne bojim veliku buku, promet, prelaziti cestu sigurno. Do tog vremena, ona je ovladao vještinama ponašanja u ringu radoznalih mirno reagirao na sudije, a dobio je titulu pobjednika na svoj prvi nastup u klasi "Bebik". Ovo je naš, recimo, ispred opciju. Pa, pogrešnoj strani?

Ispostavilo se da Thiel je striktno na ulici ne jede ništa. I poslastice u učionici je apsolutno ne zanima. Za komad neće učiniti ništa da se poboljša je nemoguće da glasa, njegova motivacija bila je pojačana samo igre koje su zanimljive za njega osobno. Svetlana morao razbiti glavu, stimulativna njegovu želju za učenjem. Nadao sam se da sjedi u autu. Ali jednog dana, Svetlana sam stavio uslov: ili da se pridruže obrazovni proces, ili da nahrani "dijete" Ja sam samo u učionici. Moje blago sretan da se igra sa svojim "učitelja", ali kada je došao na zadatke ... Za okrenuo i otišao do automobila. "Bye! Moji roditelji su tamo čeka, a ti si umoran od mene! "- sve svoje stavove navodeći" učitelj "sassy psa.

Perspektiva hraniti štene 3-4 puta tjedno u učionici nisam vidio na sve. Izgledi za lično učešće u "procesu učenja" iskreno zastrašujuće. Ja sam fizički nastave obrazovanje je posljednji put u prvoj klasi, mi se nije svidjelo, i ljubavi prema sportu nije ni imao vremena da je nastao. I ja ću raditi, skok sa psom? Ja ću ga sama staviti u ring? A ja neću umrijeti?

Iz duge nokte morala biti napuštena. Morao sam kupiti trenerku i gumene čizme. I vodonepropusna jakna. I povući se zajedno. I zagristi metak. I naučiti da čuje obzirom na zahtjeve. I radi njih. I pazi na psa. I potražnje da je jasno komandu. I preživi ...

Uz sve hirove, pod vodstvom Svetlane smo uspješno savladali program "urbane pasa obrazovanje" i činilo mi se, imali smo razloga da bude ponosan na svoja postignuća. Ali kada sreća mojih roditelja je poremećena izuzetno neugodan vijesti. Govori, šta smo ponosni - sve ish "nepotpune srednje obrazovanje", oko 9 godina srednje škole. Za uspješan show karijere "pristojan Briard"Mora proći IPO-1 i testirati ponašanje. O mojim test "karamela dječak" nije izazvao zabrinutost. ko smo Svetlana ima svaki razlog za to povjerenje. Ali osim poslušnost Tyushe morali da nauče da rade na stazi i pritvor pomagač. Evo ga, zlokobni sjeni militarizam! Pa, koji je imao ideju da prisile grad da razviju porodični pas mudrost? Nekoliko dana kasnije bio sam ogorčen, izrazio svoj dom, a ne mirno, mišljenja o glupe tvrdnje no .... Naš šou karijeru tako uspješno razvili smo se stalno poraženi, a mi, Tyushe dopao tako široko divio, dodela nagrada, aplauz nakon problemi pokazuju prstenje! A sada, da pokvari karijeru "dečko"?!

Zakazanog dana klase na stazi, u jutarnjim satima, kupio sam svježe govedine, smanjiti ga na "pravu" komada i pažljivo oparen s kipućom vodom. Uz ovaj proizvod, mi smo bili na poslu. Svetlana se proširila naše sjeme zamršen način i pokušao da prođe "otisak" sa svojim student. Ideja je da se pas mora pronaći sve komade i jesti ih "za bolju apsorpciju materijala. Ali moj pas nikada ništa na podu ne izgleda gore, da ne spominjem neke komade iz zemlje!

Osim toga, on ne jede sirovo meso. On voli piletinu i sir. I meso, pa čak i iz zemlje? Merci, hvala ti! Lenjo šmrknu par komada, Tyusha nas je pozvao da igraju, a meso daju vrane. Yalichnym primjer sam mu pokazao kako da nanjuše kako izgledati za ovu stazu sa mesom mirisa. Pas je bio smeh na mene., Furiously napao repom i, hramajući na svoje prednje šape, ohrabrio me u "sledoiskatelstve". Vrane su pohrlili željno čeka, ja otpuzao u stranu i da će ih predati na mjesto za ručak. Tyushka flertovao sa pticama i srdačno se radovali.

U sljedeću lekciju, odlučili smo da ne uzimaju meso i zamijeniti ga sa sirom. Za ove svrhe ", Ulila sir karakterističnog mirisa, kako bi se olakšalo" dijete "potraga. Svetlana prekinuti komada, pažljivo ih polaganje na stazi. Led "student". Pitali smo ga pronaći smrdljivom proizvod. Našao je i zurio u mene, "Ti Znači - ne zna da je zemlja ne?" Toshenka, ja to znam. Ali kako da uzmemo ovo krvave "trag"? Usput, vrane su već bili na mjestu i spremni da ugrize ovaj tutorijal, zauzeti svoja mjesta u parteru. Očigledno, oni su se nadali da sir i dalje oslanja igrati "Snake žena" u potrazi za izgubljenim ".Tyushka nastavio zabavljaju se, pokazuje potpuni prezir prema prljave malo. Preostali u pakovanje sira Svetlana i nažalost jeli, znajući beznađa naše pedagoške poduhvat. Ne, naravno da možete dobiti psa za obavljanje zadatka sile. Ne možete hraniti kuće, tjerajući ga da zaradi svoj "kruh" na terenu za obuku. Ali to nije naš način! I kako da mu objasnim da ovo bi trebao biti u mogućnosti pretraživati? Koji su argumenti moram da ga dovede? Da će se na položaju policijski detektiv?

Kao i mnogi problemi nastali sa okrivljenim. Šta je ovo čudna vrsta želje? Zašto je on skače i vrišti? Za gledanje mamac napada, ali je napad imao nikakvih posebnih žurbi. Pa, on ne treba, ne zanima! Na kraju je rečeno pas koji je "ruka" ovog "zla momci" potrebno da skoči i objesiti na to. Ono što je ovu igru ​​vrlo zanimljiva i korisna za pse. Za skočio Hung. A momak se bori, i ne daje "rukav". "A kakav igri vi ste glupi? Kada je tata igra sa mnom, on me uvijek daje igračka i ne dozvoli sebi takav "- pas nije želio da se bavi nama, odlučno sam otišao do auta da zauzme njegovo mjesto na prozoru. On nas boli. Sa ovim stav prema tom procesu, kao i ja, IPO-1 pass nemoguće. Zahtjevi naravno ne poklapa sa mojim pacifista-liberalni svjetonazor. Mi smo dovoljno dugo i mučeni sebe i pas koji nije počeo da uzima hranu iz zemlje i nepromišljeno suza "zli ujak". Međutim, on je bio u duhu ne podnosim traljavo obučeni, slično kao i "optuženi" ljudi. Za one, naravno, nije evidentno. Ali gađenje reži i pokušava da se oslobodi tog kontakta.

A onda sam morala da izvrši važna odluka: IPO-1 i izložba trijumf (mi smo već u to vrijeme primio Mladi šampion Rusije) ili sekularne buržoaskog ugledan život bez pasa pod lupom "bestringa"?

Govoreći o show karijere. Ovo nije samo prilika da zabavi gospodara ambicija. Naravno, to je laskavo kada svi diviti ljepotu vašeg psa. Kada vaš pas pobjede izložbe, ostavljajući za sobom ništa manje lijep i dostojan kandidati za pobjednika jedino mjesto. Neko nije imao dovoljno hrabrosti, neko vještine kontejnera, neko okliznuo se na veličinu glave, tako pametan i tako lijepa .... Ali pobjedu u izložba - to je ujedno i prilika za parenje. Uostalom, samo pobjednici mogu radovati uzgoj pedigre, izbor dostojan "majki" za svoje štence.

Već sam vidio da trn ne samo lijepa, pametna i jaka psa. Ali i vrlo "radno intenzivna", što zahtijeva veliki domaćin snaga i financijske troškove. Svojim luksuznim kaput zahtijeva mukotrpan briga: svakodnevno četkanje i redovno kupanje, koristeći nije jeftina kozmetika, mjesečni šape šišanje uklanjanja neželjenih dlačica između prstiju. Osim toga, na potrebu da nahrani psa, i njena potreba da studira mnogo. Sve to na vrlo velike "avanturistički". Ali, ako znate šta Briards pružaju brojne potomci (štenad 8-10), gdje da se što više "navijača"? A gdje je garancija da, nakon što je kupio štence Thiel, novi vlasnici će im pružiti pristojan život? A ako ne? Da li je mala zemlja napustila čistokrvni psi, usput, je mnogo manje naporan nego Briards?

Za ljubav pasa apsolutno nije hteo da pletu svoje "dečko". Štenci - to je velika odgovornost što ne mogu priuštiti. Nedostatak razumijevanja drugih i strah za zdravlje psa iskreno depresivno. U ovoj situaciji, vrlo profesionalan pristup pomogao "učitelj" moja "Problemi psa." Shvatila je moja nespremnost pletu Thiel i nose teško breme ogromne odgovornosti. Ona mi je pomogla da riješi zbunjujućih mitova o opasnostima celibata za zdravlje i psihu životinja. Relevantne medicinske literature i mišljenja veterinara samo potvrdio svoju ispravnost. Usput, uz pomoć fizičkog i mentalnog stresa lako može ukloniti neželjene posljedice "stroge" stil života bilo psa, bez obzira na spol i dob.

To je kako je riješeno samo od sebe. Na radost i oduševljenje svih, Oslobodili smo se da je potrebno da se IPO-1. Sada smo posjetiti izložbu samo u sekularnog poretka. I lepota, naš potpuno nestao!

Dakle, moj pas nije dobila prestižnu "puna visokog obrazovanja psa." Ali onda sam se opametio, obrazovani pas sa dostojanstvom i neiscrpne velikodušnost. To neće pratnju i pritvore "neprijatelja", skakanje iz pokretnih vozila i baciti pod tenkove. Ali on zna kako da žive u normalnom ljudskom društvu. On je uvjeren u njegovoj moći da ne treba da pokažu samoutverzhdayas na račun slabe i bespomoćne. On zna imena mnogih objekata, u stanju da se očisti nakon igračke i donesi mi telefon. On zna mnogo stvari, stalno iznenađuje svojim "chelovekoobraziem" mene. Sa njim otvoren za razgovor i vrlo povoljno za život.

I to ne uzalud, ja sam proveo mnogo vremena i truda za traženje svjetlu Genius "pedagogi¬i psa." Našao sam ga. Nije trener, a ne krotitelj - nastavnika. Lucky?

Elena Filonov

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea