bo.perhegrigh.ru

Da li voli svog ljubimca?

Da li voli svog ljubimca?

Mi smo dosta vremena i novca na naše kućne ljubimce. Mi smo im pružiti hrane, veterinarska brigu i pažnju. Mi volimo naše ljubimce. I da li oni vole nas?

Klinički podaci ukazuju na to da psi, mačke, konji, pa čak i ptice vole svoje vlasnike. Istraživanja su pokazala da je majstor dodir pozitivan učinak na rad srca našim krzneni i pernate prijatelje.


Volim: iz jedne krajnosti u krajnost

Međutim, ako ste vlasnik ljubimca, to ne znači da je to nužno voli Vas.Nekotorye životinje su dominantni i nezavisni.

Na drugom kraju - to je vrlo osjetljiva i nemirna životinja. Oni ne mogu snositi odvajanje od svog gospodara. Takva ljubav postaje patološka i opsesiju.

Psi mogu oštetiti svoje stvari, povredili, vrše nuždu i mokriti u neprikladnim mestima.

Mačke, posebno onih koji su koja su prerano, mogu pokazati svoje nezadovoljstvo Oran i uriniranje na stvari koje njihovi vlasnici, na primjer.

Konja i ptica mogu doživjeti anksioznost povezana sa odvajanje anksioznost. Na primjer, poznato je da je papagaj odbio hranu kad mu vlasnici ostavili u kampanji.

pomoći

Manifestacija znakova anksioznosti i depresije u vašem odsustvu domaćih životinja nije neuobičajeno. Međutim, vaš povratak bi trebalo biti dovoljno da smiri svog ljubimca i duh je sukljao.

Međutim, ako se životinja dovodi do povrede sebi ili drugima, uništavanje stvari ili obavlja veliku nuždu, mokrenja u neodgovarajućim mjestima, posjeti veterinara u takvim slučajevima.

Postoje droge u borbi protiv anksioznosti razdvajanja. Korekcija ponašanja na treningu može biti od koristi.

Zapamtite, važno je ne zaboraviti pokazati ljubav na vašeg ljubimca, onaj koji tako očigledno voli!

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea