bo.perhegrigh.ru

Još jedan pogled na ponašanje naših kućnih ljubimaca.

Još jedan pogled na ponašanje naših kućnih ljubimaca.


ponašanje kućnih ljubimaca može biti veliki problem za njihove vlasnike. Ako svaki vlasnik psa i mačke našao malo vremena da shvati korijene ponašanja svojih ljubimaca, možda, mnogo manje životinje pasti na ulicu i u skloništima.

Ako je mačka grebe namještaj ili pokretanje pas laje bezumolku, to može biti dovoljno da se vlasnik je rekao sebi: "ne, ja ne računaju na njega". U nekim slučajevima, životinja problemima u ponašanju potpuno ili djelomično odnose na zdravlje. U nekim slučajevima, oni mogu jednostavno biti rezultat naših vlastitih grešaka. Stvarno, koji želi da koristi poslužavnik koji nije očišćen za nekoliko tjedana?

Pre preduzimanja bilo kakve radnje u cilju prevazilaženja problema ponašanja životinja, uključite svoju maštu i pokušati da vidimo svijet kroz oči vašeg ljubimca.

Onda se zapravo vidi da zahtijevaju jako puno od naših kućnih ljubimaca. Prije svega, mi smo ih stavljali u ljudskom okruženju i očekujemo od njih, tako da su zaboravili svoje životinjske instinkte i ponašao baš kao i nama ugodno.

Mnoge stvari učimo naše životinje, protivno svojoj prirodi. Želimo naša mačka je otišao u toalet u malim ladice, kada je prirodno za njih to učiniti bilo gdje na njenoj teritoriji. Mi ne dozvoljavamo našim psima da laju na našim gostima i prolaznicima, ne shvaćajući da su oni samo pokušavaju da razgovaraju sa strancima, koji su na njihovoj teritoriji.



Ako se problemi u ponašanju nije uzrokovana stresom ili bilo koje druge bolesti, moramo gledati na sebe kao vlasnika: želimo iz naše pse i mačke ponašanje koje je apsolutno nemoguće u tim uslovima, mi smo ih stvorili?

Na primjer, želimo da vidimo mačke koriste posude koje ne možemo ni vremena za čišćenje? Ili želimo da se nije pokvarilo naše kauč, natachivaya o njemu svoje kandže, dajući ništa zauzvrat, da se ogrebala za mnoge sate našeg odsustva?

Nije mi tražimo naše pse da prenesu cijeli svoj svijet na nas, a sve to nudimo zauzvrat je nekoliko sati dnevno našeg ravnodušnim prisustvo malo pažnje igre kratak i beznačajan ljubav?

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea