bo.perhegrigh.ru

Kakav mačke da u vašem stanu?

A udoban deka, omiljenu knjigu, šolju mirisnog čaja i prede mačka trlja tako nježno na ruku - snovi, snovi ... I surova realnost -. Knjiga Tattered vuna deku i držao plutaju u čaj, pjenušava oči fury spreman svako ko se usudio da pruži ruku gristi. Kako to? Možda je vlasnik ne razumem, kako zadržati mačka u stanu? Ili nije u stanju da izaberu "svoje" mačka upleten u različite vrste?


Spontani idila zakraljio bez i najmanjeg napora - fenomen kao rijedak kao ljubav na prvi pogled. I ideja u idili na svakoga: neko mi je drago ekzotki kompanija pospan, sanjao čudnovatog razigrani "Egipatski žena" mau. Ali, prije nego što mi tražimo idealan, treba uzeti u obzir sve aspekte sadržaja mačke u stanu i željom da usporediti s realnim mogućnostima.

Mačke - stvaranje slobode negdje hirovita i konzervativne. Malo arogancije je u blagoj Abyssinian, malo divljine i tvrdoglavost je skriven duboko u najvatrenijih britanskih žena. Mačka u stanu ne postane štetan zvijer, neophodno je da se stvore uslovi koji oponašaju prirodno stanište: otvoreni prostor za igre i penjanje, lov, siguran zaklon i udoban prostor za sjedenje. Period socijalizacije, koji prolazi kroz svaki mačka u novi stan, podrazumijeva povećanu pažnju na ljubimcu, česta komunikacija, razgovor, naklonost - ili ljubimac postaje divlje, u neverici i strahu. Jeste li spremni? Sumnje? Onda smo ponuditi odgovori na pet jednostavna pitanja:

1. Da li imam dovoljno vremena na mačka?



Time troškovi su neizbježni, jer sadržaj mačke u stanu svaki dan uzima trenutak života, minuta dodati do sati i tako dalje. Pod uvjetima akutnog vremenski pritisak, kada nema vremena za hraniti ljubimca, zamijenite punila ili jednostavno igrati sa favorit, to je nemoguće napraviti mačka sretan život. Ali, naravno, treba biti svjestan različitih likova: neke mačke satima ne odstupaju od čovjeka, druga petnaest minuta je dovoljno kako bi se osiguralo postojanje emocionalne vezanosti. Važno je uzeti u obzir vrijeme potrebno za potrošiti na brigu o favorita. U tom smislu, najbolja mačka za stan - kratkodlaki, prirodne proporcije. Posebna pažnja je potrebna za Perzijanci i egzotika, goli mačke, kućni ljubimci s velikim očima i ušima.

2. Hoće li biti dovoljno novca za moju mačku?



Čak je i sadržaj ruralnog Murka koji hoda po sebi, zahtijeva određene troškove. Ono što možemo reći o situaciji u kojoj se mačka u stanu i spava, i jede, i "lovi", i zabave. Morate redovno da kupe zdjele, hrana, punjenje, četke, igračke, itd I ne zaboravite na nepredviđene troškove: iznenada razbolite? Plus vakcinacija, liječenje parazita, higijenskih proizvoda i još mnogo toga. Po pravilu, neobično "dizajner" mačke zahtijevaju više novca za održavanje - Perzijanaca, sfinge, Rex, patuljaka. Mačke "prirodnih oblika" posebnu brigu nije potreban, manje novca će biti potrošen na make-up, četke, šamponi itd Iz ove perspektive, najbolja mačka rase za stan - burmanski i Sijamka, Abyssinians, Sibiraca i Coons, britanski i škotski, tajlandski, ruski plavi.


3. Jesam li spreman da odustane od nekih navika i želje za dobro favorit?



Nova Godina na nosu - hitan poziv veterinaru. Rođendan - mačka otrovana, morao sam da odem u bolnicu. I tako dalje u beskonačnost. I mačka u novi stan treba da se naviknu na pravila pristojnosti, da nauče mnogo lekcija, i važno je da se ne zaboravi ovaj period sigurnosti. I ponekad tako lijen očistiti stolu odmah nakon obroka, da sve male stvari u posudu s uskim poklopcem, uvuci žice ... U principu, teškoće mnogi, ali ne predviđa, ali ponekad imaju samo trpim neke neugodnosti. I to je aspekt koji ne zavisi od prirode i kućnih ljubimaca.

4. Da li dovoljno prostora za mačka u mom stanu?



Neki ljudi ozbiljno vjeruju da je najbolji mačka rase za stan - pliša. Ne u smislu "British", ali u smislu "igračka". Kao, "kopejki komad", i tako troje djece, baka, roditelja. ... Gdje čak i mačka? Ali to je teško zamisliti u stan, koji bi bio u stanju da primi mačka, jer su ove životinje vole vertikalno. To je prostor koji ljudi koriste samo djelomično - zida. Viseći kuće, igrališta, hranilice, sve vrste polica - nije problem, ako postoji dobra prodavnica ljubimca. Naravno, morate razmišljati, kakva je mačka imati u stanu. Možda mudrije odustati previše aktivni i ukupne vrste. Međutim, mobilni Sijamka, burmanski razigran u starosti ili sibirski filozof ne zauzima puno prostora i ne dostavi problema ako im se dovoljno pažnje na njih.

5. Zašto mi je potreban mačka?



Lijepo draga, utegnuta kompanija emotivni užitak, merry veselje, sposobnost da se brine - ovo je prava korist od mačke u stanu. Ako smatra da ima kućnog ljubimca na prvom mjestu da razmišlja o imovinske koristi, prestiž, želju za dodavanje unutrašnjost egzotične životinjice - ne vredi počinje. Bilo koja mačka, bez obzira na rase, će se osjećati nezadovoljni, ako vlasnik ne pokazuje poštovanje svoju pravu zabrinutost i naklonosti. A ako vam je potreban mačka u stanu "samo"? Za dušu, kako kažu uzgajivači - to je jedini razlog zbog kojeg zaista vrijedi dovesti kućnog ljubimca.

Nije toliko bitno, kako zadržati mačka u stanu, ako je zaista potrebno za kućne ljubimce i volio. Ovaj ili onaj način, ali pun ljubavi vlasnik neće dozvoliti da pet njuške pojavio tužan izraz. Nije dovoljno novca - da sebi ležaljku. Ill - će poletjeti, a zatim otići. Rat sa psom - kao privremenu mjeru da spasi kućišta za mačke u stanu. Ali želio da doniraju nešto zbog male životinje, vlasnika i mačke treba konvergiraju likovi postati istinski porodice. Tako da će morati potrošiti mnogo sati istraživanja različitih rasa: sijamski nemaran i aktivan, srdačan i razigran burmanski, čvrste intelektualne Sibiraca i Coons, srdačan, ali ponosan britanski izumitelji Rex, Sfinks odan. Šta mačka bih da vidim pored njega bio ti? To je važnije nego vanjski parametri, dužina kaput, veličine i "ekskluzivnost" pasmine. Izbor je ogroman, i dalje čekati na prizor malog grumen vune eknet srca: "Moja! Ovo je definitivno moj! ". Kako ne čistokrvni? Pa dobro, sad svejedno.
Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea