bo.perhegrigh.ru

Mladi grm pas iz Twycross Zoo

Poznati Zoo Twycross Zoo u Velikoj Britaniji ponedjeljak 21. oktobar predstavljen javnosti tri štenadi južnoameričke grm pas, rođen 21. avgusta. Prvi leglo ovih neobičnih životinja u zoološkom vrtu prvi put pojavio prije gotovo deset godina!

Mladi grm psa Twycross Zoo

Foto: Twycross Zoo / Gillian dan

Roditelji male djece Japura i Aztec (Japura i Aztec) dobro zbrinuti svoj prvi potomstvo. Većinu vremena Mladi provode u skloništu sa svojom majkom, koji se postepeno počne da se nametne na zrak, jer ulica je sunčan i toplo vrijeme.

- Kada sam bio u jutarnjim satima 21. avgusta došao na posao, ja sam već znao da postoji Japura potomstvo - kaže Chris Simpson (Chris Simpson). - Sada je već dva mjeseca, ali imena njih, još nismo izmislili. Mladi grm pas rođen slijep. Oči počinju da se otvaraju u nekoliko tjedana.

Mladi grm psa Twycross Zoo

U divljini grm pas nikada ostati sa potomstva na istom mjestu, pokušavajući da stalno menjaju poklopac. U obrazovanju, hranjenje i zaštita oba roditelja su uključeni.

Prema Kirsten Keeper (Golman Kirsten), viši Zookeeper, nekoliko dana prije nego što je rodila budućnosti otac uvijek jeo nakon njegova djevojka Japura, pokušavajući da iskoristite ukusna komada nju tukli. - Bilo je veoma dirljivo vidjeti kako je on preuzeo brigu o Japura, - kaže Kirsten. - Mi ćemo shvatiti da je već da će uskoro postati majka.

Mladi grm psa Twycross Zoo

- Isto tako ponaša sada. Kada Japura hraniti svoju bebu Aztec uvek donosi joj hranu, tako da ona nije gladna. To će reći, tako da vodi računa o njegovu djevojku i njihovih potomaka. On ima puno toga za naučiti! - kaže on, nasmijan Kiper Kirsten.

Kao vođa tima Julian Chapman, činjenica da su te životinje u toku godine rodila svoje prvo leglo ogromne napore čitavog tima Twycross Zoo. - Za stvoreni su uslovi Japura i Azteca u parku u neposrednoj blizini na činjenicu da oni žive u divljini, - kaže šef grupe. - Pa mi smo to uradili, inače to ne može biti!

Mladi grm psa Twycross Zoo

Južnoamerički grm pas su ugrožene vrste i su navedene u IUCN Red Book sa statusom "ugroženih vrsta".

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea