bo.perhegrigh.ru

Tajlandski Ridgeback

Tajlandski Ridgeback

Kada ulicom, naići ćete na riđbek plave boje, nemojte biti iznenađeni. Oči ne varaju. Samo ste dovoljno sretan da vidi retke rase - Tajlandski Ridgeback, koji se pojavio u našoj zemlji ne tako davno. Tačan broj pasa, postojeće danas u svijetu, čak i ne zovu specijalista. Većina ih je zvanično registrovana psećeg društva. Drugi postoje u stvari, ali ne i službeno priznata. Postoje pasmine rijetke i ugrožene. I gledajući još ni sličan pas, sastao se na ulici, mi puzzle oko toga ko je to? Polu-rasa, rasan pas i da li je čak i psa? Ako i pas, na ono što rod pripada plemenu? Zato smo odlučili da ga na sebe, a malo više da priča o malom, ali ništa manje zanimljiv rasan egzotične, žive pored nas. Posebno, vjerovatno je da su mali broj - privremeni fenomen.

Thai Ridgeback - srednje veličine psa:

  • Visine u grebenu. Kuje 51-56 cm;
  • Težina. Žene: od 18 do 25 kg;
  • Visine u grebenu. Muškarci od 56-61 cm;
  • Težina. Muškarci 20 do 28 kg;
  • Tolerancija na rast + - 2.5 cm.

Tajlandski Ridgeback - mladi tvornica u razumijevanju i istovremeno vrlo drevne porijekla i originalne rase. Spominje o Ridžbek sastali su se u starom rukopisima prije čak 350 godina. U Tajlandu, oni su se koristili za lov i zaštitu. Prometna povezanost sa mnogo zemlje gotovo odsutan, što objašnjava njihove izolacije od ostatka svijeta. Otuda nemogućnost prelaska lokalnih rasa pasa sa drugima. Zbog toga, tajlandski Ridžbek je uzgajan za dugo vremena, "čišćenje", a njeno formiranje se sprovodi ne samo čisto utilitarne svrhe. Lokalno stanovništvo, posjedovao urođeni osjećaj ljepote i harmonije, pokušavajući da ih i njihove pse dovesti. Egzotična pojava Thai Ridgeback privukao da ga sve više i više novih fanova. Grace, neobične boje i prisustvo grebena postepeno rade svoj posao u popularnosti pasmine, dodati da je jednostavnost održavanja. Sve ove osobine su cijenjen od strane ljubitelja ruskog psa.

Pojava Thai Ridgeback u Europi nije napravio uzbuđenje. Ali je ostao nezapažen. Pogotovo zato što se to dogodilo prije samo neke 17-18 godina, sa razvojem turističkih i bliske poslovne kontakte sa Tajlanda.

Tajlandski Ridgeback i slične izvorni psi zovu parije. Čovjek ih ne deo porodice i ljubimca uzeti u obzir. Život, mora se reći, nije najlakši. Kontinuirano borba za opstanak. Morate biti pametan i oprezan.

Karakter Thai Ridgeback se određuje po svom poreklu. Primitive - što znači "iskonskoj, primordijalne, u ranim fazama razvoja." Ova rasa se ne stvara selekcije, i Bog je Providence. Tajlandski Ridžbeka živio pored muškarca, ali nikada nije prešao prag svoje kuće. Primitivne, netaknute zajednice muškarca i zvijer je odveden prijateljski susjedstvu: mi smo blizu, ali su i dalje slobodni i nezavisni. Inače, riječ "Thai" u tajlandski znači "besplatno". Psi se da zarađuju za život. Povremeno su perepadalo nešto i od ljudi. Tajlandski Ridgeback - izrazio territorialschiki: Živim ovdje, pored mene ima sve što vam je potrebno - hranu i piće. Ovo je moj dom i moju teritoriju, a ja sam čekao nekog drugog da opasnost. Ovdje se dobro osjećam, a ja ću živjeti ovdje. Stranac strane mi ne treba.

Tajlandski Ridgeback voli sve svoje: svoj dom, svoju porodicu i izuzetno je nježan i srdačan sa članovima porodice. Njegova porodica - to je bio njegov svemir. Međutim, drugi se ne sviđa, to je vrlo nepovjerljiv autsajdera. Njegov - je onaj koji živi s njim u istoj kući. On ne voli strance i stranci ruku milovanja. Ne žuri da se upoznaju sa ljubljenje, u svakom slučaju, kada smo se prvi put sreli. On voli da inicira komunikaciju.

Oprezni stranac za sve, novo. Na Thai Ridgeback je vrlo razvijen instinkt za preživljavanje. Oni nemaju glupa glupost.

Vrlo atletski, agilan, nervozni. Oni imaju jak stisak. Muškarci mogu biti agresivni i cocky, da ih je generalni oprezan stav prema drugim ljudima čini efikasan stražara. Ovi psi su u stanju da se brine o sebi i uvijek je potrebno da se i od ljudi i od drugih pasa poštuju.

Ljubavi prema slobodi, možda, njihova glavna karakteristika. To je vrlo važno jer u prvim danima života usadi "Thais" podređenost osobe agresivno da se razvije u njima motivaciju za obuka. Pored lova strasti, sklonost da biraju pješačke staze preko svoje teritorije i dođem kući kad god želite, tajlandski Ridžbek je drugačija inteligencija, lukav i povremeno tvrdoglav ponekad. On brzo uči komande, ali izvršenje ne može biti u žurbi. U njegovim očima, izgledaš: "Jeste li sigurni da je to potrebno? Hajde, šefe, ovako: mi ne daju ništa, a ja neću ništa! "

Obrazovanje je vrlo važno za njih: tiho, uporan, dosljedan. To je vrlo prirodna sklonost da pomogne Thai Ridgeback izgraditi i poštuju hijerarhiju. Ovi psi stoljećima živjeli u paketima, tako da uvijek imaju za cilj uspostavljanje odnosa u grupi. Imaju vrlo razvijen jezik Međusobna komunikacija sa čitavim nizom signala i držanja: "Ja sam bio zadužen! Slušaj me! Da li me poštuju? Ja nemam! Poštujem vas ... Hajde da se igramo i pokrenite! Nisam bio do sada! Ti si moj prijatelj. Hajde da poljubim! "

Mladi tajlandski Ridžbeka pokušavaju da se potvrdi. Kroz njega prolaze sve pse, ali "Thais" Ovaj proces je izražen svjetlija. Njihov je zadatak - da shvate svoje mjesto u grupi i povećati njihov status. Za to su spremni da sruši vlast, da provjeri granice onoga što je dozvoljeno. Ako je štene odrastao "od kolevke", onda ovaj period će biti vrlo kratak.

"Ne želim - da! Ti ne znaš - da uče! "- moto je vlasnika Thai Ridgeback. To je vrlo važno dobro emocionalni kontakt čovjeka i psa.

Ridžbeka su izuzetno osjetljive i empatičan. Ali u obrazovanju zahtijeva mirnu ruku u baršun rukavica. Rude stav može dovesti do izolacije, kukavičluk, ili, obrnuto, da agresije.

Thai Ridgeback cijeniti toplinu i udobnost. Pa tolerirati topline, vrijeme pečenja na suncu, ne vole hladnoću, vlagu i vodu tretmana.

rasa pros

Kratka kosa. Ne gube godinu od vune, molt jednom godišnje, obično u februaru aprila, za 3 nedelje. Vuna je mekan, a ne kopanje u tepihe i posteljinu. Bez mirisa i balavi. Pas je vrlo čisto. struktura karoserije ne dozvoljava da pokvarim stomak - nakon hoda noge u zdjelu i sve. Za zauzet osoba koja je važna.

Od njih dolazi divan osjećaj topline. Oni su prijatni na dodir (baršuna, svile kao tepih kratkog nap ili sheared kune). prosječne veličine, umjeren unos hrane - to je vrlo visoka probavljivost, kao i svi primitivni psi. To je vrlo ljubazan vlasnicima, suptilno osjetiti njihovo raspoloženje. Nenametljiv, ali kao da je blizu. To može biti ozbiljan čuvar, posebno veći psi, kuje manje njihov karakter mekše. Ne laju uzalud! Laem predstavljaju samo kršenje njihovih teritorija.

Adult Thai Ridgeback dovoljno dva šetnje dnevno. Možete slomiti ovaj put, kratki i duže šetnje. Ali uvijek zapamtite da što više šetaju psa, to bolje za nju i za vas. Tajlandski Ridgeback će usrećiti za duge šetnje bez povodca u izlazu (ili nekoliko puta tjedno).

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea