bo.perhegrigh.ru

Navikne psa da hoda pored

kako naučiti psa da hoda pored

Hodati sa ljubimac ne postane pravi test, potrebno je da ga navikne na tim, "Next!" I nauči da hoda po komandi. Početi trening sa šest mjeseci, ali neki timovi su naučili od najranijih dana svog života u novi dom, "mjesto", "ja", "Fu", "Walk".

Početne vještine tim "next" može početi čak i unutar zidova kuće sa štene učenja djece da slušaju, ogrlice, povocima i hodanje u sobi u krug na uzici. Vlasnici ponekad žuriti stvari staviti na ogrlicu i povodac privezan prvi put i odmah izvadite vaš ljubimac u dvorištu sa nadom da je njihov pametan pas odmah prati gospodara. Ali šta će biti iznenađenje kad štene počinje naslanjati i krenuti natrag u suprotnom smjeru od vlasnika. On ne želi da prati bilo gdje, a kamoli blizu.

U takvim slučajevima, nema potrebe za žurbom, i napraviti korak od štene sa strane, a ne vuče na uzici, i to zovu "ja" zavesti poslastica. Štene u formi, pohvale i prema njemu. Opet, da od njega na dugom povodcu, lagano povucite na uzici, poziv pod nazivom tim da me ", dozivao je poslastica. Uskoro štene neće biti strah od povodac, hodanje na ulici i da će pratiti učitelja.

Da neće otići, a nije tražio da napreduje, morate držati uzici treba. Nema potrebe da se rana na ruci ako je predugo. Jer psa treba prepustiti domaćina, sa lijevom rukom i psa vodiča, a slobodan kraj povodac se uzima u desnu ruku.



Ne preporučuje se koristiti krak kragnu u nadi da će to biti štene sam da idem pravo da predaje "zatvoriti" komandu. Nakon 6 mjeseci štene skelet još nije u potpunosti razvijen, a da se priviknu na tim će morati koristiti ključeve. Dakle, najbolja opcija bi bila da skoči metalni lanac-choker, povodac platna - 3-4 metara.

Dok je štene je još mali, to je pod nogama u domaćinu zaostaje ili ide naprijed, ide na desnu stranu. Za to još nije koristi kreten i pomak povodac iz ruke u ruku ili korak iznad njega, ali štene treba uvijek biti pružena na lijevoj strani.

Proboj takođe treba da nauče da uradite: nemojte vući na uzici, i napraviti kratak i oštar, ali ne i vrlo jak trzaj istovremeno s tim, "Next", samo na trenutak ispred fizičkih efekata uzici. Vlasnik radi na jednostavnom šemi: Speak komandi - što proboj - ohrabruje poslastica ili pohvalu. U ovom slučaju, vlasnik bi trebao on prilagoditi kretanje psa, a ne obrnuto. Kasnije, zadatak je komplikovan, koji je, stopa kretanja će se stalno mijenjaju, uvode se zaustavlja i preokreta u pokretu. Ako pitomitsy uči komande, onda je implementacija će biti čist tim. Ako je pas dobiva umoran od treninga, potrebno je da ih prisiliti da prestanu, a ne na silu poslušnost, a ne da će izazvati negativne emocije za obuku obuku za kućne ljubimce.

Pročitajte više o tome kako naučiti psa ...

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea