bo.perhegrigh.ru

Lavež pasa i kako se nositi s njima: Part 2

Lavež pasa i kako se nositi s njima: Part 2

Sljedeća zgrada na mom putu - panel od pet etazhka. Kao odgovor na moj poziv, na vratima je abnormalna sipyaschy zvuk kao pas laje šapatom. španijel Dana prijateljski mašući repom, a njegovi vlasnici Nikola i Elena razgovarati o tome kako da biste dobili njihov pas je izgubila glas.

- Dana laje samo kad idemo na posao. To se više ne čuje, a nekada je bio noćna mora. A susjed je rekao da je prvi Dan zalajao se promukli, a zatim je počeo da zavija. Mi, naravno, manje nego sve ovo patnje, nismo bili kod kuće. Ali problemi počeli kada je susjeda malo dijete rođeno. U početku su je pitao psa da smiri. I jednom u večernjim satima sam došao okruga i rekao da smo pisali izjavu žalbe i da ako ne poduzmu mjere, Dana oduzeti.

Dan sluša nas pažljivo, možda, shvatiti da se radi o tome. Oči su psi inteligentni i sjajan kao masline. Izgleda od vlasnika da domaćica i uzdiše.

- Dana potkopati glasnica mi savjetovao prijatelj, ona je bila negdje u časopisu o ovoj operaciji čitati. Ali pronaći veterinara koji bi pristali da rade, to nije bilo lako. Kada je saznao da nam je potrebno, mnogi odmah odbio. Mi smo bili upozoreni da je operacija je puna strašne posljedice, pas može da umre od krvarenja. Oni su rekli da je operacija je potrebno učiniti gotovo slijepo i garantuju povoljan ishod za nas niko neće. Naravno, mi smo veoma zabrinuti, ali nije bilo alternative. Na sreću, operacija je bila uspješna.

Ne mogu zamisliti kako je to Dan kada čuje svoj glas umjesto pištanje šapat. Ali, gledajući pametan pas oči, mislim na to kao izbavljenje iz lajanje, a mogla naći drugi izlaz. I riječi Olga zoopsychologists Bodrestova mene tu potrebu.

Još jedan lajanje razlog izazivanje, to je strah. Mnogi psi - štenad i odrasle - ostati sama kod kuće, počnite laje. U ovom slučaju, važno je da se jasno na psa da biti jedan nije strašno, i gospodar neće vratiti dok ne laje. To je, u svakom slučaju, ne može se vratiti, saslušao uporan lavež psa, da je uteši. To će biti korisno da se navikne psa u ćeliju ili boks. Često, vlasnici, koji nude ovu opciju percipiraju negativno, ne želeći da "zaključati" svog ljubimca. Ali su potpuno zaboraviti da je pas naviknut na boks - to je den u kojem se može sakriti.

Naučiti psa na kutiji ili kavez nije teško. Svaki put kada je na zahtjev vlasnika, vraća joj dati ukusan zalogaj. Naravno, ne samo zatvorite vrata i ostavili psa zaključana. Po dužini boravka u kavezu ili kutiji je potrebno za pripremu životinja polako. Tokom hranjenja zdjela mogu staviti u kavez. Uskoro pas će početi da se poveže kutiji sa nešto lijepo i ukusno iu vašem odsustvu će biti miran i sretan je u njemu. Naravno, štenci su mnogo brže i lakše da se navikne na kutiji ili kavez. Naučiti odraslih pasa je malo komplikovanije, a ovdje vlasnik treba pripremiti za činjenicu da je lavež i zavijanje će morati u nekom trenutku jednostavno duže. Ali, nikada nećete morati da otvori kutiju i pustiti psa od toga, ako se to postiže laje.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea