bo.perhegrigh.ru

Obuka štene. Školovanje u nadimku, "ja", "ne" i "uzeti"

Obuka štene. Školovanje na nadimak, tim

Navikne štene na nadimak

Pripitomljavanje nadimak počinje s prvim danima štene u kući. Obuka se provodi u toku problem hrane. Šalica hrane uspostaviti stalnu i hrani štene po imenu grada, dok je snažno privlači njegovu pažnju. Kada se štene počne da radi i jesti, i to tako da je potrebno da bi odjednom nježan glas jasno ponovite ime štene i pomazi ga. Pod imenom kakvim okolnostima psa kada se govori da ga ne skloni, ne mijenjaju, ne smanjuju. Na primjer, to je nemoguće reći umjesto Pamir - Pamirchik ili obrnuto Pam, Rick, i tako dalje ..

Nakon što je čekao dok se štene će jesti sve ili onoliko koliko mu je potrebno pohvalu ga jednom i za sve je odabrao jedan, dvije riječi. Ove riječi mogu biti "dobar posao", "pametan", "dobar", i tako dalje. D. Nakon toga, kup je uklonjena, temeljito oprati. Ako je napustio hranu, to se odbacuje.

Nastava se izvodi po tri ili četiri dana, kao i mnogo puta dnevno, koliko će obroka.

Navikne na štene naredbu "Za mene!"

"Me" komandu. Četvrtog ili petog dana, kada je štene je dovoljno uči vaše ime, zanimanje je nešto komplikovano. Sada kup hrane drže u rukama, ali je njihov stalni hranjenja. Hail štene po imenu, snažno skretanje pažnje na sebe i odmah izgovara naredbu "mi", dok je smanjenje kup na podu. Radi se štene je dozvoljeno jesti. U isto vrijeme izvršiti konsolidaciju refleks na ime ponavljajući ga. Istovremeno, ne zaboravite da hvali njegov učenik. Trajanje prve faze obuke - dva ili tri dana, koliko god puta hoće obroka. Kao asimilaciju tim kreće na zapošljavanje u razdoblju između hranjenja. Obuka se provodi dok hoda. Kada štene je dobro ni da hodam, petnaest minuta ili dvadeset prije povratka kući da počne lekciju. Udaljava od štene 3-5 koraka, pozdravio ga je po imenu. Skreće pažnju na sebe, dati komanda "ja" je vrlo jasan i stabilan glas dovoljno glasan. Screaming ton ne treba mijenjati. Nije dozvoljeno da se ponovi komande.

Radi se štene pohvale i daju mali komad goodies: kuhano meso, krekere, kruh, blagi sir i keksa. To nije preporučljivo dati mesa, kobasica i drugih visoko mirisna i začinjenu hranu. Nemoguće je za liječenje pasa sa šećerom, slatkiša i ostalih konditorskih proizvoda koji sadrže mnogo šećerne repe (saharoza). Njihova upotreba ima snažan utjecaj na metaboličke procese, što u konačnici može dovesti do gubitka kose psa.

Nastava se izvodi po pet do šest puta dnevno. Tokom jedne sesije se obavlja dva ili tri tima. Tokom treninga, ni pod kojim okolnostima ne bi trebalo da iskrivljuju komandu. Tipičan vlasnici greška pas - zamjena riječi jednog tima drugih. Na primjer, "ja" izraz "dođi ovamo." Pas ne razumije i doživljava se kao potpuno nova ekipa.

Kao asimilaciju verbalne naredbe postepeno navikne štene da ga obavljaju u određeno pokret. Vlasnik može odabrati odgovarajuću gestu. Obično zvat na ruku u kružnim pokretima na sebe. Ovaj gest i da će odrediti tim "mi".

Obrazovanje tim "ja" gest se vrši istovremeno sa verbalnim sledećim redom: prvo, dajte glasovne komande i odmah duplira svoj gest. Pregazio štene poslastica poslastica. Ne smije se zaboraviti da je pokret ruke da bude jasno da eliminiše dvosmislenost i nejasnoće u njegovom razumijevanju.

Postepeno glasovne komande zamijeniti samo gest. Kada će štene naučiti da obavlja besprijekorno dovoljno i ovaj tim, to početi trenirati da to radimo na zvižduka. Iz praktičnih razloga se preporučuje dati jedan dugi i dva kratka zvižduka. Postoje i druge vrlo važne naredbe koje pas mora obaviti u kratkom signale.

Konzistentnost u obuci bivšeg je očuvan. Prvo, istovremeno sa glasovne komande gest, onda zvižduka. Tokom vremena, glasovne komande i kretanje zamijeniti zvižduka. Nakon što su zvižduka naredbe izvršenja, nastaviti koristiti prethodna dva. Osim toga, na komandnoj glas treba izdvojiti najmanje 50% predstave gest komandu i -30-35% -15-20% zvižduka. Ova distribucija se odnosi na pse imaju zapamtiti komande. Kompleks zvuk kombinacije se pamti mnogo sporije nego gest, a kamoli zvižduka. Sudijskog zvižduka samo tri elementa - trajanje signala skupa (kombinacija) i intervali između njih. Ponekad dodati četvrti element - u kombinaciji uključuju zvuk različitih teren.

Svrha obrazovanja može se smatrati postiže kada štene odmah izvršava naredbu, na bilo kojoj udaljenosti i u svakoj situaciji.

Navikne štene timovima "ne sme" i "uzeti"

Edukacija tim počinje sedmog - dan deseti obuke prethodne naredbe. Međutim, može se reći da je štene uči riječ "ne" od prvog dana kada se pojavio u stanu, kada su svi pokušaji da se suzbije ne igraju igračke i uopće bilo "nezakonite" akcije. Ne samo da je potrebno imati na umu da prvo dao komandu, a zatim djelovati.

Fokusirani tim "ne može da se" uči u vrijeme hranjenja. Štene Beckon komanda "ja" (ime nije izgovara), šolju hrane staviti na svoje mjesto i dati tim jasno "ne", držeći trgnu na štene hrane s obje ruke na grudima. Nakon ponavljanja nekoliko puta "ne", a naglo je dao naredbu da "preuzmu" i pustio ruku. Štene, nastaviti jesti, treba pohvaliti i moždanog udara, kažu ime.

Postepeno povećavati vrijeme zadržavanja na tri ili četiri sekunde do nekoliko minuta. U početku se nalazi pored štene. Nakon nekog vremena, bez štene vašeg tima za primanje hrane neće početi. Međutim, hrana - vrlo jak stimulans, sryvyvpolneveroyatny, tako da morate biti stalno na oprezu u vrijeme da spriječi kršenje. Iz dana u dan, sve hranjenje prate tim, ne dozvoljavajući štene bez "uzmi" komandu početi jesti.

Tako je obrok se pretvara u ritual poput: uspostaviti hranjenje kup pischey- dati naredbu "ja" - Ran do dodiruje štene zabranjuju hranu "nemoguće" team - kako bi duže neko vrijeme, omogućava vam da počnete jesti "uzmi" naredba - počela jesti štene pohvale riječi "dobro obavljen" ili "pametan", pat i reći nekoliko puta njegov ime- poevshego štene pohvale, čist i oprati čašu.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea