bo.perhegrigh.ru

Hen položio veliki jaje!

Predstavio je iznenađenje nosilja njihovih vlasnika Steve i Annie Eggintonam Somerset županije. Kada je par još jednom odlučio provjeriti slojeva, postalo je jasno da je jedan od njih donio jaje, veličina koja je tri puta više nego što je uobičajeno!

Steve i Annie su jednostavno oduševljeni gigantske veličine jaja i kokoš po imenu Jessica, koja je dovela jaje, izgledao ravnodušan. Kada konačno jaje težio, utvrđeno je da je teži čak 6 unci, ili oko 170 grama!

Jessica tako neobično jaje položio u noći od 31. jula. Annie Egginton je rekao da je taj dan bio njen rođendan (žena okrenula 59 godina), a ona smatra da se na taj način kokoš odlučio da je čestitati.

"Za sve ove godine imali smo puno kokoši, ali moja supruga i ja nikada nisam vidio ništa slično. Sada imamo samo tri kokoši (Jessica, Henrietta i Doris), i oni redovno polažu jaja. Naravno, našli smo dosta veliki jaje, ali da je takva - nikad "- kaže Steve Egginton.

U međuvremenu, Steve radi sa pilića, kokoši u protekle tri decenije, tako da Jessica stvarno predstavili veliko iznenađenje. Međutim, čak i sa takvim impresivnim jaja veličine, piletina nije postavio novi rekord, a najveći svjetski piletina jaje i dalje se smatra jaje težine 450 grama!

"Naravno, uzeo sam sliku ogromnog jajeta, ali ostaviti u memoriju nije. Napravili smo njegova supruga odličan omlet za doručak, a mi smo imali samo jedno jaje ", - rekao je u intervjuu za Steve Dailymail.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea