bo.perhegrigh.ru

Raven igra sa grančicom

Neki ljudi vjeruju da ptice širom ostatak na urođene reflekse, tako da je njihovo ponašanje je vrlo predvidljiv. Međutim, to nije više nego zbunjujuće, jer ponekad feathered počiniti takva djela, koja se pripisuje reflekse je jednostavno nemoguće!

Raven igra sa grančicom

Na primjer, 62-godišnji njemački Jens Budrihu uspio slikati crnog gavrana da zaboravlja sve što je u svijetu nesebično petljali sa pao na zemlju grančicu drveta.

Jens primetio ptica parka u Schleswig. Prvi čovjek pojavio pred njim pokojnik ptica kao crna vrana na leđima. Približava, Jens je shvatio da je bio u pravu. Raven je ležao na leđima i uvrnuti u visoko podigao malo grančica noge.

Raven igra sa grančicom

"U početku, činilo mi se da je ptica povrijeđeno ili ozbiljno bolestan, ali ubrzo sam postao uvjeren u suprotno. Raven je bio potpuno zdrav. Osim toga, ptica je pokazao u dobrom raspoloženju, oduševljeno igra sa grančicom trave naći u drvetu. Većina ptica zgrabi ih granama samo za potrebe izgradnje gnijezda, ali vrane samo da se igraju sa njim! "- rekao je njemački.

Black Crow je bio toliko fasciniran palog stabla grane, on nije primijetio približio Jens Budriha. Čovjek pao na ptica što je više moguće, i izvadite fotoaparat, uzeo nekoliko slika. Raven nije obraćao pažnju na klikove kameru objavio je nekoliko metara od njega i nastavio svoju igru ​​sa grančicom.

Raven igra sa grančicom

Nešto kasnije, gledajući slike vrana, stručnjak za ptice ponašanje Dave Paynter kaže da se to dešava često.

"Ljudi često potcenjivati ​​ptice, misleći da je njihovo ponašanje je ograničena na određeni opseg. Međutim, to nije slučaj, a ptice su u mogućnosti da i nas mogu iznenaditi. Vrane i svrake su vrlo inteligentni ptice. Oni su u stanju da puno naučiti, pa čak i zabavljaju se, kao vrane sa fotografijama. Vidio sam puno ptica koje se činilo nepredvidiv ponašanje. Dakle, jedan dan sam gledao vrana leti naopako bez ikakvog razloga za to ", - komentirao slike Dave Paynter.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea