bo.perhegrigh.ru

U Engleskoj sam rođena beba somalski magarac

Safari Park Woburn (Woburn Safari Park) predstavila je novi somalijski magarac tele, koji je rođen 4. oktobra. Ovo je treći Somalije Wild Asi, rođen u ovom zoološkom vrtu.

U Engleskoj sam rođena beba somalski magarac

Foto: Daniel Davies / Woburn Safari Park

Prema Rangers, beba je rođena zdrava i vrlo aktivan: trči zabave na teritoriji kućišta i već sastao se sa ostalim članovima krda.

U Engleskoj sam rođena beba somalski magarac

baby majka petogodišnje ženski imenu Ira (Ira) stigao u Woburn Safari Park u Švicarskoj. Ona je postala ne samo divna majka, ali i dominantan ženski sa čvrstim i odlučan karakter. Ona žestoko štiti ždrijebe od eventualnih napada, pokušavajući ne da ga pusti sam daleko.

U Engleskoj sam rođena beba somalski magarac

Prema upravi parka, čim sva tri ždrebad dati imena. Otac svega je mladi 18-godišnji Simon (Simon), koji je stigao u safari parku u Poljskoj početkom 2012. godine. Ali, nakon 13 mjeseci, koliko je potrebno mnogo trudna žena somalijski magarac, on je rođen prvi ždrijebe. Simon - vrlo miran i dobroćudan pastuva, koji ide na dobro sa svima.

U Engleskoj sam rođena beba somalski magarac

Somalski Wild Ass (lat. Equus africanus somaliensis) je podvrsta divljih magaraca koji živi u južnoj obali Crvenog mora u Eritreji, Somaliji i Etiopiji. Somalski Wild Ass - gotovo izumrle vrste divljih afričkih guzice u pustinji gotovo da i nema (ne više od 500 osoba). Osim toga, oko 150 magarci žive u različitim zoološkim vrtovima širom svijeta.

U Engleskoj sam rođena beba somalski magarac

Glavni lider u uzgoju somalijskih magarac je zoološki vrt u Bazelu. Evo, na četrdeset i tri godine (od 1970.) produktivan rad nastao je 35 pojedinaca ove podvrste (11 pastuha i 24 kobila). Svi somalski magarci danas žive u bilo kojoj od zooloških vrtova u svijetu, su direktni potomci magaraca iz Basel, s primjesom nubijski magarac (lat. Equus africanus africanus).

U Engleskoj sam rođena beba somalski magarac

Somalski magarci se smatraju ne samo najmanji među konje, ali oni su i vlasnici većine uskih kopita, koji omogućava da se osjećaju sigurni među mnogim oštro kamenje kontinenta. Crne horizontalne pruge na nogama, ako naglašavaju njihov odnos sa afričkim zebre.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea