bo.perhegrigh.ru

Pregledi vlasnika pasmine Alabai

Pregledi vlasnika pasmine Alabai

U ovom članku smo sastavili nekoliko komentara o psima Alabai rase, koja je u različitim periodima su došli do pošte dogsecrets.ru. Mislimo da će biti zanimljivo pogotovo za one koji će kupiti štene ove rase.

Pregled №1. Alabai - najbolja zaštita protiv lopova

Pregledi vlasnika pasmine AlabaiKrenuli smo iz stana u svojoj kući, a ovom prilikom odlučila implementirati davnašnji san: da imam velikog psa. Prije toga živjeli smo samo patuljasti terijer. Sa izborom ne žuri, čekajući da muž sebe će napraviti kućište, pročitajte članke o psima.

U privatnom sektoru, gdje smo živjeli, svi susjedi bili budale ili narode različitih pasa. Ova opcija, Prekinuli smo odmah, kao što, bez obzira na veliki veličinu psa nije bio od velike koristi. Njihov glavni cilj - laje na donošenje ograde ljudi, a ako je neko prošao kroz dvorište noću, nije bilo nikakvog smisla pasa.

Naši susjedi u ovom čuvar čak ukrao kokoši. Trebao nam je pravi čuvar, i odlučili smo da se Alabai. Naravno, takav pas odmah nakon patuljasti terijer - bio je oštar kontrast. Ali kada smo imali puno, moj muž - penzionisani vojnik, i on je odmah preuzeo odgoj psa. Zatim je prešao na učenje, uči mu tehnike.

Bilo mu je potrebno da bi pas nije zalajao uzalud i pritvori prekršioce naših granica. ga je upravo naučio za zaštitu naših 10 ari, to jest, agresivnost pokazuje samo onima koji se pojavljuju na našim stranicama. Ako ja ili moj muž dati naredbu: "Njegov" Reggie da se smirimo, ali nastavlja da posmatra ponašanje stranaca zastrašujuće gledati poprijeko.

Kao domar i čuvar Alabai - je, po našem mišljenju, najbolje pasmine. O njemu je već u toku takve slave da naše dvorište ni lokalne ni ne pokušavaju dobiti. Važno, morate naučiti svog psa da ne pokupi hranu sa zemlje, kao što je bio slučaj kada smo pronašli kobasica, nama očito napuštena preko ograde da otruje psa.

Irina, Krasnodar

Komentar №2 Alabai - kazna za ljubitelje

Kupio sam Centralne Azije Pastir djevojka od svojih kolega, čije štene psa. Kolega uvijek hvali svog čuvara i pametan da i ja htio isto. Ostvarivanju praktičnih ciljeva: Umoran sam od toga svaka sezona godišnjih odmora u našem vrtu racije, nakon čega je žetva nije imao izbora.

Kupio sam Alice u septembru, mislim da je prije iduće godine, samo smo naučiti joj sve, ona će odrasti i zadržati naše vikendice. Ubrzo sam shvatio da sam napravio veliku grešku. Naš apartman je velik i prostran, živim sa majkom i njena kćer tinejdžericu. Ja sam stalno na poslu, podizanje Alice rade mama i kćer.

Šta je od toga, iza riječi. Alice brzo savladali sve osnovne komande, ona je pametna, prepametan čak i za pse. Obavlja ove komande samo kada ima raspoloženje, ostatak vremena ona radi ono što želi. Nekoliko mjeseci u naš stan je bio velik neposlušnog psa koji je odbio da nas slušaju. Poslednje kapi moje strpljenje je bilo kada sam uhvatio pas jede moje cipele.

Pregledi vlasnika pasmine AlabaiKada sam počeo da ih, Alice zarežao i ugrizao me. Odmah je bilo ideja da joj dam, ali ko uzima za odrasle, velike, nekontrolisani i agresivan pas. Morao sam da odem na drugi način: za snimanje s njom obuke. Bili smo u okviru lične, kako je to još uvijek nije navikla na društvo drugih pasa, i da želi da ih ne samo da grizu i suza.

Otišao sam s njom nekoliko predmeta studija, plaća velika suma, mora se reći, obuka je bila dovoljno teško za Alice. Određeni uspjeh, svakako imamo, sad je meni pokorava bez pitanja, ali u odnosu na druge članove porodice otišla u najmanju ruku poznavanje.

Dešava se da kada nisam kod kuće, moja mama ne pusti iz stana, ide do ulaznih vrata i režanja. Zbog toga je potrebno da se zatvori psa na balkonu. U principu, za ne-profesionalce, tako i za one koji žive u stanu, Alabai - ovo iskušenje. Kada će biti će početi, a zatim odmjeriti svoju snagu: fizičkog i mentalnog.

Elena, Novosibirsk

Komentar №3 Alabai - naš najbolji prijatelj

Na ALABAY pisati puno dobre i loše, ali ističu da to nije pas za stan, složene prirode, zahtijeva strog odgoj. Uhvatili smo vjerojatno atipični Alabai, ili jednostavno smo našli mu pravi ključ, ali to je postao naš porodice najbolji prijatelj.

Pregledi vlasnika pasmine AlabaiŽivimo u stanu, odlučili su da imaju Alabai, jer je dogovoreno sa celom porodicom na izbor pasmine. volimo najveći pas, Prvo, to je istina, razmisli o St. Bernard, ali on je bio previše flegmatičan za nas, a mi volimo aktivnog načina života.

Naša Alabai - to nije tako strašno bauk, koji govore horor priče. Grand potpuno družili, vozi nas automobilom, javnim prijevozom (brnjicom) hoda sa drugim psima u pasa području, međutim, nepoznatim psima pokazati agresiju. Ali lokalna uzgajivačnica već utvrđenom rasporedu hodanja svoje ljubimce sa nama u šetnju doći samo "odobren" prijatelje.

Zime role naše djece i njihovih prijatelja na domaće dvostruko sanke. Problemi sa poslušnost i dostavljanje se nije i nikada nije ni bilo, iako je, naravno, bio je zauzet, moj muž, a on je pas ljubavnik od djetinjstva, au vojsci na granici sa psima. Možda je to tajna našeg idila, ali naša Grand nije toliko zla straže, kao i za svakog od nas.

Komande "Fetch!" i "Stranger!" muž to ne uči, ali on razumije naredbu "Zaštitite!", a stražari su ne samo poseban stvar, ali i stan, auto, djecu. Naravno, znajući šta slave šetnje Alabai, mi, ako idemo negdje s njim, stavio njušku, za svaki slučaj, kako ne bi došlo do agresivnih protivnika velikih pasa.

Arina, Moskva

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea