bo.perhegrigh.ru

Preventivna vakcinacija pasa

Preventivna vakcinacija pasa

Nakon oslobađanja od crva, period vakcinacija štenaca. Prvi hitac je potrebno da se uradi u dobi od 9-10 tjedana. U našem vremenu, mi proizvodimo širok spektar vakcina protiv takvih strašno i vrlo čest bolesti kao što su tempera i infektivnih hepatitis pasa. Osim toga, istovremeno sa vakcinacija protiv ovih bolesti mladunci upravlja pripremama hemoragičnog enteritisa i Weil bolest, je varijacija leptospiroze. Ove bolesti utječu na bubrege i jetru pasa, bolest je vrlo teško i skupo materijala, odnosno. Tako da je bolje da se vakcinišu u vremenu od tretirati psa za dugo vremena. Inače, Weil bolest se prenosi i ljudi. Nakon dva ili tri tjedna nakon što je štene vakcinacije treba da uradite revakcinisano, čime se stvara osnova za imunitet životinja. Jer imunitet stečen pomoću vakcinacije, je kratkog daha i postupno oslabio, treba ponovno vakcinisati u skladu sa uputstvima doktora. Što se tiče ponavlja vakcinacija do kraja života psa nije nedvosmisleno mišljenje: U svakom slučaju, određeni podaci koji psi godinama, sve manje podložni uvjetima gore navedenih, ne postoje.

Obično vakcinisane životinje nose lako. Moj pas ne libi kada vetsestra injekcije, ali morao sam da gledam histeričnog ponašanja malog chihuahua, koja cvili od mjesta injekcije kao rezanje. Očigledno, to nije bilo tako bolno, koliko je grozno. Nakon što je vakcinisana štenad praktično ne mijenjaju svoje ponašanje, i to, naravno, znači da je vakcinacija se prenosi lako.

Dakle, jednom godišnje treba da, ostavimo sve ove stvari kako bi se smanjila vaš ljubimac na veterinarska ambulanta za ponovno vakcinacija protiv štenećaka, hepatitisa, enteritis i leptospiroze. Usput, nakon drugog cijepljenja za vašeg ljubimca može izaći i komunicirati sa svojom vrstom.

Drugi vakcina, koji ne moraju biti sigurno - protiv bjesnila. vakcinacija od ove bolesti dobro jednom godišnje, po prvi put - nakon 6-7 mjeseci, kada će promjena mlijeka zuba za stalno.

Tokom vakcinacije, možete pitati doktora da pregleda vašeg ljubimca, postavljati pitanja i akumulirali znam da li sve štene u redu.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea