bo.perhegrigh.ru

Priroda Afganistanski Hrt, opis

Karakter Afganistanski Hrt

"Ne samo vuna" - to bi se moglo nazvati posvećen svojoj knjizi ili filmu. Istina, prva stvar koja privlači pažnju i neverovatno, to je njena kosa. Duge bijele kose ili crne "pidžama" što ga čini najoriginalniji i prekrasan pas na svijetu. Ali pod krzno također je srce i mozak. Jednom riječju - nije istina da je Afganistanski Hrt - je prije svega vuna.

Priroda pasmine Afganistanski Hrt ima brojne karakteristike

  • Ona ne veruje nikome, uvijek u sebi i daje utisak snob, koji je gotovo antipatiju. Ali to je samo maska ​​koja se nosi samo za autsajdere.
  • Ona nije tražio da se prijateljstva sa prvom kontra i da će radije držati na distanci. Cjelokupni izgled ravnodušnost, koje graniče s prezirom, ona gleda ljude, predmete i životinje, koje su uključene u svom poznatom okruženju.

To se isplati, međutim, da pogleda gospodara, kako promjeniti stvari - oči postao blag i ljubazan, on izražava ponos i ljubav. Mi ne znamo da je ovaj pogled kaže - "Ja sam sretan da budem tvoj pas" ili "Drago mi je da ste moji ljudi" - to je bolje da se ne kvare. Glavna stvar je da je Afganistanski Hrt je u stanju da vole i poštuju osobu, ali ne voli da zavisi od njega. Ona sluša kad hoće, sve zavisi od toga kakav tim dajemo ga.

Ako vlasnik traži da igraju igre za djecu, kao što donese štap ili dati šapu, ona ga gleda s izrazom ", jesi li toliko glup?" - je poseban izgled koji svi domaćini Afganistanske naučiti da vrlo brzo prepoznati. Ovaj prikaz pokazuje koliko je ozbiljan i pametan ovog psa. Ali postoje neka iznenađenja - to se može pretvoriti u pravi klaun (ako to želi).

štenci Afganistanci slatko i smiješno. Ali, ako su ovi fulmars sasvim prirodno očekivati ​​smiješno akcije, onda vidim kako je odrastao pas ne ponaša baš dostojanstven način sasvim neočekivano. Ali, to je u redu u Afganistanski Hrt. Imala je nepredvidljiv pas, ali nikada nije dosadno, ako ste pronašli zajednički jezik s njom.

Afghan savršen lovac. Voli da juri žrtvu i ubiti. Možete koristiti zec krzna. Nepotrebno je reći, pas će biti kao što je koža, zajedno sa samim zec (posebno sa onima koji Oh, majko moja)))).

Međutim, lov za mačke - nezakonit sport. Jedini način da se izbegne postane pas u ubica je da je upozna sa mačke ipak malo štene da ga naučiti da njihovo prisustvo i da se zaustavi sve manifestacije agresije.

Na druge rase pasa afganistanskih muškim prijateljima samo ako žive među drugim psima. Ali, ako je to "jedini sin u porodici", koja često je teško (a ponekad i nemoguće) da se zajedno s drugim psima. Suki - naprotiv, gotovo uvijek miran i vole igrati. Jedini problem je u tome da igra za ove pse je - za pokretanje. I psi drugih rasa ne mogu držati korak s njima. Međutim, ako je potrebno, prijateljstvo može doći između pasa različitih pasmina i veličina. Hrt je vrlo dobar za djecu, oba dva nogu i četiri noge s. Međutim, dvije noge njen stav nije jedinstven - ako je dijete "njene porodice" - vrlo je nježna s njim psa. Čudno kako to čini djeca teško, pogotovo ako su još mali.

Aristokrata ili klaun oholost ili Milyaga, sportaš ili lap psa. Afganistanski Hrt može biti sve ili ništa. U manjoj mjeri, to ovisi o tome, više - od vlasnika. Ali ona vjerojatno nikada ne postane dosadan i predvidljiv. Ako neko kupuje afganistanske, smatra da je kupio prekrasan kip, on će biti prinuđen da brzo predomisliti. Glavna stvar na umu da je ovaj pas - hrta.

Ako pokazuje svoje prijatelje da obrati pažnju samo na nju divnu kosu - to znači da nedostaje 80% od svoje stvarne prednosti! Neophodno je da se vole i poštuju psa za sve što joj se, dajući joj priliku da pokaže svoje prirode. A onda iz dana u dan ćemo otkriti zapanjujući svijetu koji se mijenja. Nemojmo zaboraviti na to!

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea