bo.perhegrigh.ru

Najpametniji mačka na svijetu

Najveći, najviše divan, većina fluffy - čak u izboru kućnog ljubimca, trudimo se da se ističu, volimo sve neobično, sve najviše najdivniji i izvanredno. I, naravno, najinteligentnijih mačka - san mnogih ljudi. To je tako velika da razgovara sa kućnog ljubimca koji vam savršeno razumije! Ali kako prepoznati u budućnosti intelektualne mače?

Ne postoje testovi koji vam mogu pomoći barem grubu procjenu mačke uma. Bilo koji način ne mogu shvatiti koji od dva Murok pametniji. Stoga, svi pokušaji da se napravi ocjenu "najinteligentnijih mačke" su osuđeni na propast. Mačka može biti glup zbog okolnosti - zlostavljanje, živi u neodgovarajućim uslovima, bolesti. Ali, ako je mače je okružena pažnjom i zdrava, to će rasti pametan, čak i ako je vlasnik čini se da je inteligencija dijete ne pada. Caka je, ono što zovemo um, kada govorimo o životinjama.

Svakome prema sposobnosti

Bez izuzetka, sve mačke - inteligentne životinje koje mogu odmah napraviti teške odluke, da uplaše jači neprijatelja i preživjeti u teškim uvjetima. Smeta mačke usavršio stoljeća evolucije. Mačka ne da čekati za pomoć, ona je navikla da se oslanja samo na svoju snagu. Ovaj usamljeni predator koji jednostavno ne može postojati, kao intelektualno lišen. Čak i domaće mačke su pametni, iako mnogi njihovi instinkti namjerava dosadan tokom uzgoja. Uzgajivača 'popraviti' mačka, okrećući se divlje životinje u mirnoj, udoban život sa muškarcem ljubimca.

Ali mijenja mačka, prilagođavajući svoje ponašanje i ozbiljnost nagona, ne može stvoriti idealan za svakoga. Kao prvo, najpametniji mačka na svijetu, onaj koji maestralno nastukivaet šapa na tipkama klavira, a drugi kaže da je besmisleno i ruganje životinja. Svaka osoba razumije mačke um na svoj način: prvo čeka društvenosti i bliskim kontaktom, a drugi - nezavisnost i lov vještine, a treći - visok kapacitet za obuku. Za većinu ljudi, mačke su jako pametni ako se brzo naviknuti na postupak, ne pokvariti stvari, ne prave buku, ne grebe i ne propustite prošlosti ležište. Šta kvalitetama mislite da je um?

I sve odjednom! Želim moj ljubimac pogodio gornji najinteligentniji mačke, a poželjno je na prvom mjestu! Neka to bude društven, ali kad imam posla sa njim. Neka je u stanju uhvatiti miševe, ali nije zadovoljan lov na prstima i ne pokvariti stvari. Želim naučiti mačka je lako bilo trikove, ali da to nije bio nametljiv i ne dogovorite pogrom u stanu je ostao sam dugo. I Švedske, kao i žetelica, a ortak igrets ... Naravno, pametna mačka, ali češće je pitanje jednog ili dva sposobnosti koje su usko vezane za živopisne manifestacije instinkt. Ali instinkt - je genetika, pa odabir mače, da se upoznaju sa svojim roditeljima i pitati svoju majku-cat glavne karakteristike svog vlasnika karaktera.

Najpametniji chistyuli

Ja ne znam šta mačke su najinteligentniji, ali naša svakako nije glup. Beba je proveo u kući za par dana i već naučili da hoda u ladicu, koristite grebanje poruke i spavati u predloženom kući. Ali što je najvažnije - na namještaj i zidovi su bez mrlje i ogrebotina!

Ako ti smeta mačka - to je inherentna čistoća, odaberite mače od majke-chistyuli i biti sigurni u čistom domu. Od trenutka kada klinci ustati na noge, moja majka ih šalje svoje ponašanje, uči da koriste toalet, naoštriti kandže, da se igra i da se opere. Naravno, vaš ljubimac zahtijeva određene uslove: glupo kriviti dijete za lokvu na tepihu, ako su vrata na WC cijeli dan ostala zatvorena. Um čisto mačka sija jače nego u najboljim uvjetima sadrži i više vremena je vlasnik dao obrazovanje bebu.

Najpametniji trik odluka

Ne mogu da shvatim ko je pametniji - muško ili žensko, kako tako brzo da uče! I skok kroz obruč, a pogodne su za tim, a na letu komade mesa uhvaćen. Murka tab otvara vrata, Vaska papuče donosi - nije svaki pas je tako u stanju!

Želiš ovo mače? Napomena aktivne vrste - siamok, burmanska, Curl, orijentalni, Abyssinians, Rex i Sphynx. Mobile, razigrani i radoznali mačke obožavaju sve stvari nove. Oni vole istraživati ​​skrivene kutke stana, da se popne u ormarima, skrivajući se iza kauča igračke, vožnja na zavjese i igrati ljetni stanovnik sa saksijama cvijeća. Najpametniji mačka i trik odluka da se lako asimilira "pas" tim, sudjelovati u natjecanjima u agilnosti, i zabavljaju goste neverovatno trikove.

Ali takav ljubimac zahtijeva ogromnu količinu pažnje. Na talenat dijete nije katastrofa, to je potrebno da se razvije - česte zajedničke igre, velika igrališta, interaktivne logika igračke, nova iskustva svaki dan. Pokretne Cat istraživači nisu pogodne za ulogu ukrasa, ovaj srdačan druzhochki uma koji je primjetno samo kada bliski kontakt. Usput, aktivni mačke mogu omotati svoj um i protiv vlasnika, počevši nestašna, kvariti stvari i označite kuća dosade.

Najpametniji strane

My Fox - najpametnije mačka na svijetu! Kada sam došao kući, ona me ispunjava na vratima, pozdrav, uređen jedan pored drugog i ne ometa odmor. Ona razumije da sam umoran i želiš da spavaš - murcit mene uspavanke lagano trlja obraz na ruku, i ne smeta u jutarnjim satima.

Dreaming mačke-pratilac, inteligentni nenametljiv sagovornik ne vole buku? Pogledajte Perzijancima, Sibiraca, britanski i norveški. Ove mačke znaju kako biti razigran, ali umjereno. Oni su znatiželjni, ali bez mnogo entuzijazma. Međutim, ova mačka može ignorirati poziv, ne odgovorite na ljubaznost i "okretanje prema unutra" za cijeli dan, zaboravljajući o ljudima i drugim zemaljske muke. Inteligentni pratilac da pokažu svoje najbolje osobine, mačka se mora tretirati s poštovanjem, a ne dominacije i službenici bilješke. Komunikacija pod jednakim uslovima - jedini način da se mirno idile.

Najpametniji lovaca

Koji mačke su najinteligentnije? Naravno, oni koji ne daju braća silazak miš! Pametna mačka mora znati kako uhvatiti miševa i da voli lov, inače nula smisla od njega.

Ako se slažete s ovom izjavom, Craps za mače ... selo. Najpametniji Rat iznenađenja su rođeni od mačaka koji većinu vremena lova provode. Već sa malim kandžama mačića zna "neprijatelja" u osobu koja zna kako pratiti niz miša i precizno izračunati tek prošle za rudnike, skok. Ali zapamtite da je mačka-odgajivač nije previše društven. Glavne događaje održati u životu van kuće u kojima oni dolaze da jedu, ali da spava.

Želite imati vaša mačka je porastao pametan? Provode mnogo vremena za igre, da bi se prekrasna žena bez živaca i često razgovarati sa favorita. Budite oprezni sa zdravstvenim i preventivnim mjerama, ne zanemariti vaše mačke, ne zaboravite vremena da se kupaju i promjenu dragi ladicu često. Sve mačke su pametni, ali mačke um donosi radost samo ljubavi i brige obitelji.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea