bo.perhegrigh.ru

Kako napraviti sama akvarijum. Izrada rezervoara.

Kako napraviti sama akvarijum. Izrada rezervoara.

Kako napraviti pravougaoni akvarij

Ako ti se nešto desilo, i da želiš da sjebe akvarijum, ali da li su sredstva za to steknu nije dovoljno, bilo iz svih otvora koji se nalazi na tijelu, žure nezadovoljni želje da iznenadi svijet sa svojim zlatnim rukama, naravno da počnu da misle, kao da stvori ovu divnu brod. Požurio sam i da vam pomognem: nije tako teško kao što se čini. Jedini zahtjev (to je u vašem najboljem interesu): ne pokušati stvoriti nešto veliko, ostavite ga da se profesionalcima (tj ja). Za početnika majstora za proizvodnju akvaristike gornje ograničenje glasnoće - 200 l. Pokušavamo da napravimo nešto neuporedivo vi rizikuje da bude ostao bez pantalona, ​​jer isto 200 litara može da pokvari još 2-3 stanova, pored tvoje. Sada mislim, šta je senzacija učinio litara, recimo, 500? Imate novca da popravi pola od ulaza? Ako postoji, više je potrebno ništa da se probije golovu- vjerojatno pokrenuti do najbližeg salona prodati akvarije i red (ili kupiti) vozhdelonnuyu banku. Ako se raspadne, i dalje imate priliku da vam pomogne sa popravke.

Pa, oni koji su neumorno stoji na svojim nepobjediv želju da učine sve što je vama, posvećen je sljedeće:

Prije svega, zamislite kako biti ono što vam je potrebno. Na kraju, plastelin mockup odgovara. :-) Iz iskustva znam da je kupac naručivanja akvarijum, to nije istina je da gigant komad stakla, koja je, zadihana i naprezanja, povlačeći ga u stan galantni tim rozovoschokih momci. Po pravilu, iznenađenje nije granica: "Kako? To sam ja! Da, ja sam, kao, tako veliki nije naredio ..."

Ukratko, ako imate dobru misao, a 7 puta mjere, vrijeme je da počne da otkrije stakla. Odmah sam vas upozoriti: postoje 2 načina za izgradnju pravokutnog akvarija (nadam se da imate dovoljno smisla da ne uzimaju odmah za složenije oblik): prva uključuje izgradnju u kojoj su svi zidovi su na dnu. U drugom slučaju oko dna zida paste. Za akvarije do 50 litara više nego visoko preporučiti drugi način. Osim toga, to je mnogo lakše. Nakon toga slijedi da se odredi debljine stakla, koji su se spremali da lomiti. Odlučujuću ulogu ovdje igra dužinu i visinu banaka (naravno, govorimo o dužini zida, što je veći, to jest, prednja). Sve to nije raseljavanje, što je zastrašujuće, a visina stupca vode i dužine prozora na koji pol ima najveći pritisak, i.e., najduži svih raspoloživih. Na primjer, vrlo čest u to vrijeme, baltičke akvarijum 200 litara 1000h400h500 veličinu samo da staklo 8 mm. Nešto manji i vožnja od 6 mm, ako je samo na visini od 500 mm dužina ne prelazi 900 mm i dužine visina 1000 mm ne prelazi 400 mm. Opet, ako vidite nešto više od ovih preporuka, ne oklijevajte: ova priča je za tebe, to jest, za "lutke". Nemojte biti uvrijeđeni nadimkom: velika knjiga o računarima u seriji "... for Dummies" Pročitajte cijeli svijet, a niko nije uvrijeđen.

Kada rezanje stakla lice zidovima smanjena na ukupne dimenzije akvarija, dno je smanjen za 2 staklene širina i dužina debljina, minus Još nekoliko milimetara ljepila. Krajevi su izrezati iste širine kao dno, a visina jednaka suočava. Ie u akvarij dimenzija, na primjer sa 800h400h450 staklo 6 mm staklo sljedeće dimenzije:

Lice (prozor 2) ... 800h450
Dno (1 čaša) ............ 786h386
Krajevima (2 stakla) ........ 386h450


Dalje, morate smanjiti još i tzv armature rebra koje su priključene na gornji rub čaše lica, ne dozvoljavaju im da se savija prema van i, kao posljedica toga, da pukne. Rebra bi trebao biti nešto kraći od dna (do sada - nije bitno, sve dok oni zauzimaju ne manje od 3/4 dužine akvarija) i 40-50 mm u širinu.

Sada malo o rezanje stakla.

Odlučio da to radite sami, ne kupuju jeftini stakloresci - samo pokvariti nerve i staklo. Dobar staklorezac nije manja od 150 rubalja. U isto vrijeme, kupiti profesionalni staklorezac za $ 45, a ne isplati. Preporučljivo je odabrati kompromis. Usput, stvar je u tome nije jednokratni, može doći na farmi. Dobar staklorezac (obavezno roll!) Moraju biti glatke i meke, bez skokova i vibracije, ne podklinivaya, idite na staklu. Staklo, slučajno, biti čista, suha i ne mora predviđenu liniju smanjiti bez defekata (mjehurića, Uključene strane). I, naravno, ništa od ovoga na bilo koji način ne bi trebalo dozvoliti bilo gdje u sredini prednjeg zida ili na dnu! Kada staklo markup, smatraju stekloreza debljina od ruba do sredine valjka (obično 2,5-3 mm). Ne treba svu moć da izvrši pritisak na ručicu alata, to će samo pogoršati. Pritiskom prejako na staklu i dalje vrlo duboka sekcija liniju na kojoj rubovi odskočiti "strugotine". tako staklo može biti teško prekinuti. Međutim, olovno staklo rezač i pi ... de dlan i ne goditsya- riječ prije sjeckanje staklo gore i dolje, potreban vam je malo (i neko, možda mnogo) srediti. Bilo bi lijepo da se umanji stakla rezač za rezanje glave u ulju ili terpentina. Nakon rezanja potrebu da se nastavi bez odlaganja do loma. To nije potrebno ići u dim da smiri živce dobiti do nestašluka, jer Staklo ima imovinu "hladan" nakon rezanja, a može razbiti gore. Dakle, "Kui željeza, spot". Nije potrebno "kuckanje" linije za rezanje, kao što je visoko preporučeno od strane mnogih. staklo kraja ove daje neujednačen, i zaista staklo može napući nije gdje bi trebao biti. Samo spusti čašu na stolu, tako da linije rezanja čini uz rub stola, i određeni pritisak Odlomite rez komad. Kada rezanja uske trake mogu koristiti sljedeće tehnike: priložiti vrh olovke ili bilo koje male nemetalnih objekat pod kraj reza gdje završava i pritisnite oba ruba stakla blizu ovo mjesto. Crack popolzot naprijed na linije rezanja.

Ako se i dalje uspješno nosila sa zadatkom, da je vrijeme da se pristupi obradi stakla. Ovdje je prostor za kreativnost nije ograničena, ali postoji kvaka: ne pokušati u svakom obradi predmeta (pijesak čisto) parenja (vezivanje) površine. Oni ne drže zajedno, jer silikon ne drži do porozne i polirane površine. Chamfer, naravno, može se ukloniti, kako se ne bi prekinuti. Mogu reći da, pored dobro poznatih dijamant, staklo se obrađuje i brusnim papirom, u daljnjem tekstu brusni papir ljudi i abrazivne blokovi, npr za brušenje cipela noževe i tako dalje. N. Glavna stvar je ne zaboraviti sve mokrim barom vremena (ili dijamant) u vode. Prvo, obrada ide brže, a kao drugo, staklo se zagrijava (a to se ne može tolerisati), i, treće, bar neće biti slani i začepiti abrazivna i stakla prašine.

mora biti u odnosu sa drugim i izrezati obrađeno staklo i pokupiti u parovima, tako da ne rade nešto prokleto iskrivljena i ne voli ono što želite. Zatim pređite na izbor brtvila. Govoreći o njima, draga. Mnogi pate na pitanje: šta je to što ljepilo? Silikon ili isto ljepilo? Dakle, draga moja, to je ista stvar! na skupu definicija sam vidio koje karakteriziraju ovu supstancu na bazi, nudim najkompletniji objašnjenje o čemu se radi. Dakle, ovo " Jednokomponentni 100% etil silikon ljepilo-brtvilo od acetata grupe na osnovu octene kiseline". Ako ne razumiju, to nije strašno. Glavna stvar je da je izbor brtvila u ukupnoj masi ovih proizvoda ste sigurni da sadrži 100% silikona. Također je važno da se provjeri da li je nije štetno za žive organizme (kao što je tu je, koji je specijalno dizajniran za borbu protiv manifestacije života, odnosno, da se bori protiv bakterija, odnosno anti-gljivične, "sanitarni" brtvila). Dozvolite mi preporučiti neke brend brtvila vam olakšati bolan proces izbora. Najbolje od svega, ja znam, je Dow Corning 788, ali to je prilično skupo, a samim tim i pogodan kao sljedeće Sealers: Chemlux 9011, Kleiberit Suprasil 590E, Teosil A akvariolaatu, Dow Corning 911. Svi oni su pogodne za lijepljenje akvarije i variraju određenih parametara koji su relevantni samo za masovnu upotrebu, i, naravno, cijena. U aplikaciji pogledajte uputstva napisana u kasete. U većini slučajeva, sve je ispravno napisano. Ali ne brinite fraze: "... Izbegavajte kontakt sa kožom! .." (Engleska verzija ovo može zvučati otprilike kao "... može izazvati iritirati kožu ..."). Nikada nisam upoznao čovjeka koji bi pate od toga.

Sada zabavni dio.

Površinu na kojoj će se prikupljati akvarijum treba biti ravna, kao što je sto. Svi vezivanje površine moraju biti odmastiti acetonom ili benzina (bijelo duh će učiniti) i suha, s obzirom aceton, iako uklanja masnoće, itd, ali može ostaviti blatnjavom trag iz ne-ispari (čvrsta) čestice - da tako kažemo, sediment, i benzin i mineralnih duhovi su dovoljno nestabilna i ostavili same sobom male masti plyonochku, koji je, međutim, lako ukloniti običnom krpom, dok je realni masti jednostavno neće izbrisati. List pod dnu nepotrebnih papira ili običan papir, u akvarijum nije zaglavio na površinu, a onda ne morate smanjiti komad stola, i ...

Čekati i pištolj brtvilo imate? Ah, tu! .. Za one koji vole fraza "pištolj za zaptivanje" uranja u depresiju, dati sliku:

Uzmi ga u desnu ruku (ti nije ostavio ruku?), I počnu širiti prednjem zidu. Bolje da to uradi na liniju ili stavljanje pod nešto što ljepilo ne dodiruje liniju, ili može biti osposobljeni za obavljanje mlaznica pištolja uz rub stakla, odmara na rubu prsta. Ukratko, uradi to kako želite, samo da bi još. Širinu ljepila "kobasice"Koji viri iz grlić patrone treba biti otprilike iste debljine kao staklo. U isto vrijeme, pokušati ravnomjerno primijeniti ljepilo, kako bi sebe i druge spase od ostvarenju svojih krivorukost. Lepak se nanosi duž vertikalnih rubova i duž dna (i, na dnu šava može biti malo deblji, i natuftit ljepotom i dozvoljeno). Zatim smo staviti šav duž dnu kraj lice jedne čaše (i ne mogu jako lijepo).

Uzmite dvije ruke namaže ispred zida i stavlja ga na zadnjoj strani DNK-pritisne cijelom dužinom, a slijedi da ivice donjeg zida se izvodi na približno istoj udaljenosti. Zatim, držeći jednu ruku taj isti zid, s druge strane stavi spremni end-to-dno, malo skrene u ovom slučaju zadnjeg zida, tako da se ne razmazuje joj vertikalni šav. Tek sada, kada ste zakačene na dnu, možete je cilj i pogodio kraj "kraj" u vertikalnoj šav na leđima. Nakon toga, stavite drugi kraj. Oh i nakon svega ovoga zalijepiti najnovije prednji zid za tebe, samo birati od izuzetnog iskustva, to neće biti teško. Nakon svega ovoga, pritisnite malo noćna mora svih lijepljene spojeve tako da se parenje između stakla praktično lijepljenje lijevo. Pa, iskreno, ne baš puno tako, ali ne ostavljaju debeli šavova. njihova debljina treba biti u rasponu 0.5 - 1.5 mm. Ali ne treba povući priključak Aquarium, stege, ili čak nešto slično.

Sada nekoliko riječi o tome zašto sam reagovao nehajno na niže šavova. Prvo, tenk donjeg ruba poželjno nešto zadekorirovat (mnogo više estetski). Drugo, kako bi se izbjeglo curenje vode, donji šavova treba mrlja na perimetru lopaticom ili, u najgorem slučaju, prst. Na taj način ćete sebe i druge od mogućih problema koji proizlaze iz prodora zraka štite mjehurići u šavovima, itd To će izgledati ovako:

Ostaje da ljepilo rebra armature. To se može učiniti kada je rezervoar suha. Onda se može postaviti na jednu stranu i iznutra, odnosno, u unutrašnjosti prednjeg zida okomito (ne ravna!) ljepilo najbolje rebra. To će izgledati ovako:

Sada nekoliko riječi o tome kako se ljepilo osuši. U stvari, velika većina brtvila omogućiti dalji rad sa akvarijum sutradan nakon lijepljenja. Možete držati rubove, trim višak ljepilo, govorio (nadu u tebi su sve savršeno ravne i ne moraju ništa da smanji), ali čak i sipati vodu u svakom slučaju ne možeš !!! To se može učiniti (uz malo uvjeravanja) dana 5-7.

Pa, prema riječima Forrest Gump, "To je sve što mogu reći o ratu u Vijetnamu". Mislim da sam rekao nešto više, a ne radi se o Vijetnamu. Ako ste nakon detaljnog proučavanja moja uputstva se nešto dogodi, ja ću biti sretan. Piši mi o tome koliko akvarija u dan ste uspeli da se držimo zajedno, kladim se da prolaznu ocjenu u društvu "kolektori zoooborudovaniya" - piše u svom radu ili, kao Yankee - u mom evidenciju.

I ne daju svoj hemoroida i red akvarija u prodavnici, podršku domaćih proizvođača (tj ja)!

Sve informacije su uzete iz AQUASERG.RU gdje možete naći kompletna lista uputstava za proizvodnju tenkova, lampe i stoji na svojim nogama.

Video: Kako napraviti sama akvarijum. Izrada rezervoara.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea