bo.perhegrigh.ru

Sphynx

Sphynx
Dijele ovaj članak:

Sphynx - jedna od rasa bez dlaka mačke.


  • Sphinx tijelo ima srednje veličine sa dobro razvijenim mišićima.
  • A srednja glava.
  • Širok, otvoren i vrlo velike uši.
  • Zaobljeni, bademaste oči. boja očiju je obično u kombinaciji sa bojom dlake. Po pravilu, boja očiju Sfinge - zeleni.
  • Mišićav, jak, ne dugo vrat.
  • Zadnje noge, kao i mnoge mačke, dugo ispred.

Opis Sphynx

  • Srednje veličine šape s vrlo dugim prstima.
  • Sužavaju rep, a "ćelav", kao što njegovo tijelo.
  • Kanađani imaju gotovo bez kose, osim za kratke dlake na nogama, vanjskoj strani ušiju, repa i skrotum. Mala pramen kose obavija nosa. Na preostale dijelove Dlakavost je ili odsutan ili prisutan, ali svoj maksimum dužina - 2 mm.

Gledajući izgled Sfinge, ponekad možete pomisliti: "Kako mogu da ga volim? Nego što bi mogao svidim? On je ćelav, strašno, moj Bože! ". Naravno, ukus i boju drugovi ne, reci mi jesi. Ali uvjeravam vas, što bliže upoznaju sa njima, radikalno promijeniti svoje gledište ne samo vanjskog pokazatelja, ali i interni.


foto Sphynx

  • neverovatno glazaneverovatno oči
  • kotenok-mače
  • nešto uvidel-Vidio sam nešto
  • shedevr-remek-djelo
  • novorođenčeta kotenok-A novorođenče mače
  • prijatelji together-prijatelji zajedno

Priroda kanadske sfinge

Prekrasna Sphynx

Sphynx - to je nevjerojatno emocionalne stvaranje, što nisi video. Jedan je potrebno samo malo vremena za razgovor s njima, proučavaju njihovo ponašanje u datoj situaciji, a vi ćete postati fan od svih njih. Bilo koji predstavnik ove divne rase će iskreno Volim te, bez obzira na to što se događa.

Po prirodi kanadske Sphynx apsolutno nije sličan na mačke. Oni su ljubazni i prijateljski, a ne na sve bojim pasa. Oni su lako obučeni treninga. Uvijek obratite pažnju na svoje kanadske, oni ne mogu živjeti bez nje. Vrlo važan faktor je da je antialergijski mačke. Ako ste alergični na vunu, Sfinge - to je upravo ono što "ti je doktor prepisao."

Kako da se brinu za kanadski sfinga

Njega kanadske sfinge

Briga Kanadski Sphynx ne bi trebalo dovesti do bilo kakvih problema. Ova rasa ima dvije mogućnosti. Prva - ovaj obrok. Sfinge apsolutno jesti nikakvu hranu, da li je spreman da se hrani ili hrani koja ti jesti svaki dan. Ali ne ode predaleko. sve što treba da bude mjera.

Druga odlika - sfinge snažno znoje, oslobađajući time i smeđe patine. Ako se plak pušten u velikim količinama, moguće je da ne pravilno hraniti vaš ljubimac, ili da je bolestan. U slučaju bolesti ga je odmah odvesti veterinaru. Ako izbor nije velika, samo redovno peru kanadske i sve će biti u redu.

U zaključku bih reći sljedeće. Ako vam se sviđa "ćelav", odan, ljubazan, lako mačke staranja, Sfinks - to je ono što vam je potrebno. Uzmi i ne slušaju nikoga osim moje srce.

Video kanadske sfinge

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea