bo.perhegrigh.ru

Kako odabrati mače

Prugastim britanski mačeTako da ste odlučili da biste dobili ljubimac i svoj izbor je pao na britanskom rase mače.

To i ne čudi: Plišane Britanski such a cutie! Oni su idealni za ulogu porodice kućnih ljubimaca.

Za otkup tenderske sreća sada, nije puno problema i frustracija, moramo se rukovoditi po pravilima rasnih izbor mačića.

Pravila moraju da znaju dva i dva zajedno, a beskrupulozni prodavci nećete moći varati i da je lakše nego što mislite.

Kako da ne budu prevareni

  1. Britanski mačka kako odabratiu pravu oterati misao da ova mačka-Britanac može kupiti u dućanu, na tržištu, u nasumično organiziranim prodajnim mjestima ili u upitna ustanovama kao što su skloništa za napuštene životinje.
  2. britanske treba kupiti od uzgajivača, to se specijalizirao za rase. Tek tada će vas kupite.
  3. Po pravilu, sve počinje s pretraživanjem oglasa mačića britanski interneta ili novina. Onda se pozvati i pitati,, šta starost mačića, ako imaju pedigre, koji vakcinacija su isporučili ono što oni već znaju kako to učiniti.
  4. U idealnom slučaju, Mačići bi trebalo da bude oko 3 mjeseca (iako bi se dva mjeseca mače - nema problema). Do tog vremena, oni bi već biti potrebne vakcinacije snimljene u veterinarskom certifikatu.
  5. Nemoj biti u redu da se dovodi u pitanje postojanje uzgajivač potvrda ili drugi dokument kojim se potvrđuje svoje vještine i iskustvo u uzgoju mačaka britanske rase.
  6. Ni u kom slučaju ne izmiruju za isporuku mačića kući. U suprotnom kupiti mačku u džaku. Budite sigurni da posjetite sami rasadniku ili stan u kojem su rođeni i žive mačića s majkom-cat.
  7. Važno je da se vidi, da djeca budu čisti, pravilno hraniti i zaključao u kavezima. Mačići moraju biti voljen, okružen pažnju i brigu domaćina.
  8. Pazi na njih. Obratite pažnju kako se ponašaju. Minnows bi trebao biti razigran, znatiželjan i ne stidi - ne bojim ljudi su naviknuti na ruke, da znaju gdje je WC i posudu.
  9. U ličnom sastanku sa prodavateljem Britanski dokumenti pokazuju pitati roditelje rodovnice mače. Oni moraju biti jasno označena britanske rase iz generacije u generaciju, bez ikakvih nečistoća.
  10. Provjerite veterinarski pasoš beba. Polyubopytstvuyte kao mače pretrpio vakcinacija nije bila da li je država bolesti. Kako i kada su njegovi roditelji bili bolesni, ne mogu da li su njihove bolesti utječu na zdravlje mače. Na kraju krajeva, ti si niko zainteresovan za svoju budućnost kućne ljubimce da budu zdravi, za vas, i domaćinstva udovoljiti.

Britanci ili ne?

Kako odabrati mače britanski"Valjda" Britanski rasa nije tako teško kao što se čini na prvi pogled.

Britanski mačići izgledaju plišane igračke.

njihove vune iako kratka, ali meka i vrlo gusta.

Bili su jako lijepo da pokupi i moždanog udara.

Samo ove rase je široka, masivna prsa. Šape kratak, ali potpun.

glava velike, okrugle, sa široko razmaknutim, uredan uspravno uši.

njuška bucmast, s uvjeren bradom, velikim okruglim očima naranče i mali nos u tonu boje krzna. Debeo i kratak rep.

Usput, ako je rep mačića uspravan - on je zdrav i energičan. Molimo Vas da razmotrite ovo pri odabiru.

Kaput boje klasičnog britanskog - sivo-plave ili ljubičasto cvijeće. Ali postoje i drugi različitim bojama britanskih mačaka za svačiji ukus.

O razlici između britanskog i škotskog mačiće je dostupan ovdje

Mačka ili mače?

Kako odabrati mačeU ono polje da ostane, to je na vama.

Britanski mačke i mačke rastu jednako vaspitan, odan, vole svoje gospodare.

  • mačkica kompaktniji i cijenimo svoju nezavisnost, kao što su Ruski plavi.

    Svu svoju ljubav i naklonost drže za mačiće.

  • mačke je vrlo posvećen domaćin i naklonost prema njemu.
Prilikom odabira poda treba da znaju zašto kupujete rasnih. Samo za sebe i svoju porodicu, i da ga kastrira ili da ga potomstvo.
  • Ako kupite mačka, treba biti spreman da preuzme isporuku, dojiti, a zatim pričvrstite mačiće.
  • Sa mačkom manje muke, ali to će zahtijevati posebnu pažnju.

    Svaki mjesec će se tražiti "Žena" je potrebno za njega, inače će biti problema sa ponašanjem mačka koji može eskalirati u loše navike.

Kako bi mače

cijene

Mačići karakter recenzijeCijene za mačiće, na primjer, u rasponu u Moskvi 85-850 dolara.

Perm mogu kupiti iz ruku britanske manje od jednog dolara, ili čak dati dar. Ali to, naravno, mačići kao hobi, bez dokumenata i garancije.

Cijena mačića sa dokazanim rase varira 20-500 dolara.

Trošak fluffy čudo ovisi o veterinarskim dokumentima i pedigre mače.

"Oštećena" mačića najjeftiniji. "Thoroughbred" - najskuplji.

Rasan mačići su podijeljeni u tri klase - "pet", "rasa" i "show". Za svaki razred ima svoju cijenu.

mačići PET-klase su od $ 400, uzgajati klase - 600, show - 800 i više.

Vi birate? izgledati ime za mače

recenzije

Mariyam

Britanski mačke Mišljenje o pasminiŽivimo britanske rase mačka plave boje. Vrlo tipičan dječak Bonya. Zgodan izvanredno, krzno je mekan i ugodan. Ali on ne voli da bude u naručju. Ako ne i za njega - samo da ogrebotina. Pročitao sam na internetu o prirodi britanske - sve to uklapa. Ova rasa mačke izražen osjećaj samopoštovanja, ali vlasnici su i dalje vole, vezan za njih. Kad sam kući, moja mačka je uvijek tu hodanje na petama.

vladislav

Mačići britanskaMoja maca Britanac po imenu Vika. Mi se volimo ludo. Ona je čak i spava sa mnom. Vic su veoma čisti, u ladicu radi besprijekorno. Trudim se da joj je toalet uvijek svježe. Odgovara na njegovo ime, on zna svoju vrednost. Kad on želi da jede, on Oh, majko moja kao žrtva. Samo sjedi pored svog zdjelu i gleda u mene s ogromnim ogromnim očima. Ja redovno češljati joj krzno s posebnim četkom. Nakon spavanja obriše oči. Kada je potrebno, zamonasio joj kandže. Briga kao za bilo koju drugu cat - ako pravovremeno, nešto jednostavno.

Arthur

Čitao sam da su Britanci, uključujući dugodlaka, vrlo osjetljivi na ponašanje ljudi. Imamo boy - 4 mjeseca će uskoro biti ispunjena. Na ulogu glavnog roditelja izabrala mene. On je uvijek tu, u isto vrijeme ne može biti pozvan Zhorik opsesivno: on je samo uvijek daleko da je sa mnom, s obzirom da je sve u redu. Ali to nije tako iznenađujuće što je činjenica da je mače pokušava da kopira moje ponašanje. Često jede, grabljama šapu kao kašiku. Svi nerado ručati na podu - on voli stoji na zadnjim nogama da odvuče na ploču na stolu. Užurbano otvara vrata, s pogledom tata me je pratio u kupatilo i tamo stoički čeka - satove, da ja nisam utopiti. Amazing mače! Po prirodi - moje je nastavio: mirno, ali ako se lov, igra se daje u potpunosti, i zaspao od iscrpljenosti. Ne upadljivo, nije zahtjevan, a blago aludirajući na činjenicu da sam zaboravio da promijeni lonac ili poslužiti ga na stolu. Mislim da je idealna rasa za samce i / ili zauzeti ljudi ne pate od usamljenosti, ali uvijek sretni da vam dati beskrajne zadovoljstvo u super-duper prekrasan pogled budalaštine.

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea