bo.perhegrigh.ru

Vegetarijanska prehrana za mačke

Jedna šestina svjetske populacije, što je više od milijardu ljudi (!) - su vegetarijanci! Među njima ima i sirove foodists, vegani kompletan, lakto, ovo-vegetarijanci, i tako dalje. I mnogi ljudi bi prevoditi i svoje ljubimce zdrav, vegetarijanska ishrana za mačke.

Ispostavilo se da nije sve što je potrebno je meso, ako vam ponuditi pravo kućnih ljubimaca i ukusna alternativa. Iskustvo pokazuje da gotove vegan hrana za mačke - najbolje rješenje za taj problem.

vegetarijanske hrane za mačke Ami Cat

Razmotrimo primjer vegetarijanske suvu hranu za mačke Ami Cat.

Za razliku od pasa, svejed bića, mačke - dame prvo hirovita u hrani, a kao drugo, njihovo tijelo ne može samo po sebi, bez mesa stimulator, sintetizirati prijeko potreban protein (taurin). Osim toga, prirodne visoke kiselosti u želucu prede na račun elektrane može biti smanjena, što je puna problema sa urinarnog trakta.

Sve ove nijanse u obzir kreatori vegetarijanske hrane za mačke je već vrlo popularna u zapadnim zemljama.

Prednosti vegetarijanske hrane i njegova struktura

Završio suva biljna hrana potpuno uravnotežen, zasićene s vitaminima i mineralima, masne kiseline omega-3 i omega-6, a time i taurin. Nakon njegove duge naučili sintetizirati umjetno bez taurin za ubijanje druge životinje. Problem sa ispravnim kiselost nije lako odlučiti pivo drhtavicu. Oni normalizira kiselost, istovremeno obogaćujući tijelo mnoge vrijedne vitamine grupe B.

Ali osim neophodne, ali nejasne stvari, sastav takvih hrane uključuje i prave poslastice, kao što su laneno, smeđa riža, proteini krompira, kukuruza, graška, susam, mekinje, borovnice, mrkva, celer, i mnoge druge stvari, ukusna, i pravo chetyrehlapomu tijelo. Ovi izvodi su i antialergijski. Osim toga, u kojima 0 (nula) GMO, 0 (nula) boje, 0 (nula) umjetnih konzervansa! Koristi za lice - ili bolje rečeno, nije zadovoljan njuške! "Telo" će ti se zahvalim!

Otkrijte također Što je holistički hrane za kućne ljubimce za mačke.

Komentari vegetarijanske hrane za kućne ljubimce za mačke

Da odluči i da konačnu odluku u korist vegetarijanske hrane vašeg ljubimca, pročitajte komentare ljudi koji su uradili (i, po svemu sudeći, nije malo žaljenje):

Alex (vegetarijanski iskustvo od 12 godina)

Prije tri godine, okrenuo je perzijski Basil na Vegetarijanska kuhinja. To nije bilo lako. Bosiljak u to vrijeme bio 4 godine i on je čvrsto sjedi na Karasu. Ali polako sam postao spreman za dodavanje vegetarijansku ishranu, a zatim u potpunosti ostavio samo njegova. Čini mi se, Vaska nije primetio razliku - ukusan i dobro! Seljak 7 godina, zdrav, snažan i plodan!

Alain (vegan)

cela naša porodica jede samo vegan i feed-Cora (mi Munchkin), meso je vrlo teško emocionalno i fizički. Ali nisam odustati, pročitajte forumima, knjiga na vegetarijanstvo u pasa i mačaka, i odlučio. Laju hirovita na početku, ali onda navikla. Glavna stvar koja svježe vode je uvijek bio u javnosti. Ranije, malo kore i rijetko pili, ali sada pije zdjelu svaki dan. Stručnjaci kažu da je veoma korisno.

karina

Nisam vegetarijanac, avaj, da osvoji "Želim kobasica" Ja još ne mogu. Ali je mačka doktor je savjetovao izbornika povrća, jer je to već stare i medicinske dokumentacije nisu bili u korist životinjskih proteina hrane. Pa, to je potrebno - to je neophodno. Me prijatelji Sve je izgledalo prekorno, ali ja tako Fly ljubavi moja, da ja nisam do kosim pogledima. Ela nisu spremni odjednom, ali svaki put sam počeo da se zagrije dio, i voila - to je! U ovom trenutku, Fly 15 godina! Radujem se još 15 godina mačke!)

Marat (vegetarijanski iskustvo od 7 godina)

Ne možete beskrajno smiješno da se šalim o tome da mi ne jedemo životinje, jer im se ne sviđa biljaka. Mi (odnosno, ja sam sin Myron i mačke) ne jede meso, jer je Mi ne jedemo meso ukusna i ukusna povrća postoje jednostavne stvari. Myron dalje mače stalno salata paradajz prosjačenja, tako da je prelazak na vegetarijansku ishranu je gotovo nezapaženo. Ja sam doktor i shvatiti da je sama tijelo sintetizira proteine ​​mu je bilo potrebno, ali samo u slučaju da redovno radim analizu krvi Miron Mironych urina i (usput, to niko ne boli). Sve je normalno, kao što se očekivalo. Budimo realni - u gomili loših meso Konzervirano meso, skrivene infekcije i drugih delicija. Kupus ne. Ali je snaga i koristi. I mrkvu. I - za mačke vegetarinskoe ishranu. I vegetarijanske ženu hrane. Ali ona, za razliku od Myron, i dalje koleba. Radimo na tome.

cijene

Koliko veganske ishrane za mačke u Moskvi? Ukupnu cenu prirodne hrane je teško, ali spreman vegetarijanske hrane jednostavne aritmetike u Rusiji.

  • 2 kg Ami Cat hrana, briga vlasnik će koštati 2.500 rubalja.
  • 4 kg - 4300 rubalja.

prema https://vegankorm.com/#!cat/csrv

S obzirom da je prosječna mačka jede pristojno dan, oko 65 grama hrane, mjesečnih obroka će koštati oko 2.000 rubalja. I mir i zdravlje vašeg ljubimca - neprocjenjivo!

Udio u društvenim mrežama:

Povezani

bo.perhegrigh.ru
Pitanja vet Glodavci Zdravlje i njegu Mačke Korisno je znati Papagaji Ptice Riba Psi Farma Hrčci Egzotičan Miscelanea